عملیات آزاد سازی شهر استراتژیک فلوجه که از بامداد دوشنبه شروع شده است همچنان ادامه دارد و در محور جنوبی نیروهای عراقی به پیشروی های خود ادامه می دهند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه السومریه،منابع وابسته به پلیس عراق اعلام کردند: نیروهای پلیس عراق در محور شرقی فلوجه موفق به آزاد سازی مناطق نایف العلی، الصبیحات، اللهیب، الصحوه، البوعاید، شورای شهر الکرمه، الحراریات، اللیفیه، الشهابی، جمیله و البوحدید شدند.

این منابع بیان کردند: نیروها با ثبات و عزم راسخ به پیشروی برای آزاد سازی دیگر مناطق ادامه می دهند.

پاکسازی منطقه البوحمد در نزدیکی سد فلوجه

راجع برکات العیساوی عضو کمیته امنیتی در شورای استان الانبار اعلام کرد: نیروهای عراقی صبح امروز موفق به پاکسازی منطقه البوحمد در نزدیکی سد فلوجه در ناحیه العامریه در جنوب فلوجه از لوث داعش شدند.

وی افزود: در این عملیات ۱۳ داعشی به هلاکت رسیدند که در میان آنها تروریست های خارجی و عربی دیده می شود.همچنین سه خودرو بمبگذاری شده آماده از سوی نیروهای عراقی هدف قرار گرفت و منهدم شد.

العیساوی تاکید کرد: نیروهای امنیتی برای پاکسازی سد فلوجه به پیشروی ادامه می دهند و در مناطق احصی و ابوهووه در نزدیکی ورودی جنوب فلوجه عملیات انجام داده اند تا به پل جمهوری و الحدید در کرانه رود فرات برسند و به شهر فلوجه برسند.

اعمال مقررات منع آمد و شد در العامریه از بیم یورش داعش

خضیر الراشد عضو شورای محلی ناحیه عامریه فلوجه اعلام کرد: نیروهای مشترک مقررات منع آمد و شد در ناحیه العامریه در جنوب فلوجه همزمان با عملیات آزاد سازی مناطق باقیمانده از این ناحیه برقرار کردند.این از صبح امروز تا اطلاع ثانوی برقرار شده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی همه ورودی های ناحیه العامریه را بسته اند تا مبادا داعش حمله انتحاری و تروریستی انجام دهد.نیروهای امنیتی عملیاتی را برای آزاد سازی مناطق باقیمانده العامریه آغاز کرده اند و هدف پاکسازی مناطق سد فلوجه و پل الحدید و کرانه رود میان فلوه و ناحیه العامریه و تمرکز و استقرار نیروها در جنوب فلوجه است.

تسلط بر گذرگاه البوشجل

همزمان منابع وابسته به ستاد جنگ عراق از تسلط نیروهای عراقی بر گذرگاه البوشجل به طور کامل در شمال فلوجه خبر دادند و این گذرگاه را بر روی داعش بستند.

آزاد سازی فلوجه کمر تروریسم در عراق را می شکند

یوسف الکلابی سخنگوی امنیتی حشد الشعبی تاکید کرد: شهر فلوجه همچنان پایتخت فکری داعش و گروه های تروریستی است و آزاد سازی آن کمر تروریسم را در عراق به میزان ۹۰درصد می شکند.

وی افزود: فلوجه همچنان منبع اصلی و واقعی همه افکار تکفیری القاعده، جیش المجاهدین و النقشبندیه و داعش است.این شهر شریان اصلی تروریستهای تکفیری در عراق است همانطور که آل سعود منبع تکفیری و فکری همه تروریسم در جهان است.

الکلابی تاکید کرد: فلوجه بسیاری از سرکردهای داعش را در خود جای داده است و منبع خودروهای بمبگذاری شده و انتحاری های و انغماسی های این گروهک است.

استحکامات داعش در جنوب فلوجه درهم شکسته شد/پاکسازی منطقه الاهوار

سرتیپ خمیس العیساوی فرمانده نیروهای مردمی ناحیه العامریه تاکید کرد: نیروهای امنیتی موفق به نفوذ به استحکامات داعش شدند و به مراکز اصلی داعش در منطقه الحصی در نزدیکی سد فلوجه نزدیک شدند.نیروهای امنیتی هم اکنون حمله گسترده ای برای بازپس گیری جنوب فلوجه آغاز کرده اند.دهها بمب و منزل بمبگذاری شده منفجر شده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی موفق به پاکسازی منطقه الاهوار در جنوب فلوجه شدند.این نیروها با پوشش هوایی منطقه مذکور نزدیک به منطقه ابوهوی در جنوب شهر فلوجه را از لوث داعش آزاد کردند.

اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار نیز اعلام کرد: نیروهای لشگر هشتم ارتش صبح امروز عملیات نظامی گسترده ای را از ناحیه العامریه وتقاطع السلام به سوی رود فرات آغاز کرده اند.این عملیات که در جنوب فلوجه است با حمایت هوایی صورت می گیرد.

داعش با تعداد عامل انتحاری زیاد حمله می کند

منابع وابسته به نیروهای مردمی گزارش دادند: داعش با تعداد زیاد عامل انتحاری در منطقه البوشجل حرکت می کند و این پس از پیشروی های نیروهای عراقی است.