وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این کشور حملات هوایی خود به معارضان سوری وابسته به گروه جبهه النصره را به دلیل جدا شدن این گروه ها از جبهه النصره، به تعویق انداخته است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مهلتی را که به معارضان سوری برای جدا شدن از گروه تروریستی جبهه النصره داده، تمدید کرده است.

بر اساس این گزارش در بیانیه وزارت دفاع روسیه تصریح شده است: به منظور جدا شدن معارضان سوری از گروه جبهه النصره، حملات به مواضع این گروه تکفیری به صورت موقت متوقف می گردد و به تعویق می افتد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که روسیه به آتش بس در سوریه پایبند است و فقط گروه داعش را هدف قرار می دهد.

هفته گذشته کار گروه بین المللی حامی سوریه در بیانیه پایانی خود از گروه های معارض سوری دعوت کرد که از لحاظ ایدئولوژیک و جغرافیایی از ۲ گروه داعش و جبهه النصره جدا شوند.

در همین راستا نیز روسیه به این گروه ها تا ۲۵ مِه فرصت داد و در عین حال تاکید کرد که آماده است پس از این تاریخ حملات خود را از سر بگیرد.

پس از این اقدام وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ۱۰ گروه از این کشور درخواست کرده اند که حملات هوایی روسیه به آنها متوقف گردد تا از جبهه النصره جدا شوند.