حضرت آیت الله سبحانی شیرینی زندگی را در قناعت دانستند و افزودند: وقتی روح قناعت در زندگی حاکم باشد زندگی بهتر و آرامتر خواهد شد و بهتر می توان به درس و معنویات توجه کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله سبحانی امروز در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به آیه شریفه« مَن أعرَضَ عَن ذِکرِی فإنّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنکاً و نَحشُرُه یَومَ القیَامَهِ أعمَی» (سوره طه/۱۲۴) گفتند:بعضی اوقات سوال می شود چرا کسانی که طلبه نیستند و حتی رابطه ای هم با خدای متعال ندارند زندگی مرفهی دارند و حال آنکه خدای متعال می فرماید هرکس از من روی برگرداند زندگی سختی خواهد داشت، که در پاسخ باید گفت کسانی که این سوالات را مطرح می کنند، تنها به زندگی ظاهری و مادی دنیایی توجه دارند، اما متوجه نیستند که آرامش حقیقی تنها در توجه و ارتباط با خدای متعال حاصل می شود.

ایشان در توصیه ای به طلاب علوم دینی خاطر نشان ساختند: طلاب و روحانیون مصمم باشند به همین زندگی طلبگی و شهریه حوزه اکتفا کنند، چرا کسی که دنبال دنیا و کسب زرق و برق دنیایی باشد حد یقفی ندارد و مدام دچار دل مشغولی و اضطراب خواهند شد و آرامش فکری و روحی خود را از دست خواهند داد.

معظم له بی توجهی به خواهش های نفسانی و قناعت را راهکار مهمی برای طلاب و حوزویان بیان و تاکید کردند: اینکه گاهی اوقات از قلت شهریه گله می شود راهکارش این است که مقداری از خواهش های نفسانی را کم کنیم و سعی کنیم قناعت و ساده زیستی را سرلوحه کارخود قرار دهیم.

حضرت آیت الله سبحانی در پایان شیرینی زندگی را در قناعت دانستند و افزودند: وقتی روح قناعت در زندگی حاکم باشد زندگی بهتر و آرامتر خواهد شد و بهتر می توان به درس و معنویات توجه کرد.