رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه در سخنانی با خطرناک خواندن سیاست های اردوغان برای این کشور تصریح کرد رئیس جمهور در خصوص مبارزه با تروریسم به مردم ترکیه دروغ می گوید.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، «کمال قلیچدار اوغلو» رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه در سخنانی اظهار داشت: «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه ارتباطات خطرناکی با گروه های تروریستی دارد.

بر اساس این گزارش کمال قلیچدار در سخنانی در همین زمینه تصریح کرد: اردوغان ارتباطات خطرناکی با گروه های تروریستی از جمله داعش دارد و او به مردم ترکیه درباره جنگ با تروریسم دروغ می گوید.

وی در ادامه سخنان خود در همین راستا افزود: اردوغان به دلیل این ارتباطات با گروه های تروریستی، نمی تواند و نخواهد توانست که با داعش به صورت جدی مبارزه کند؛ هرچند که شهر کلس ترکیه را نیز بمباران کنند.

رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه گفت: سیاست های اردوغان در قبال سوریه و منطقه برای امنیت ملی ترکیه خطرناک است. اردوغان به همراه حزب عدالت و توسعه سیاست هایی اشتباه و خطرناک علیه سوریه در پیش گرفته اند.

وی در همین زمینه تصریح کرد: تحولات میدانی در سوریه ثابت کرد که سیاست های اردوغان و داود اوغلو نخست وزیر مستعفی او در قبال سوریه شکست خورده است.

کمال اوغلو بیان داشت: بارها به اردوغان در خصوص پیامدهای سیاست های اشتباهش هشدار داده ام؛ سیاست هایی که موجب شد ترکیه به صورت کامل در منطقه منزوی شود و روابط ترکیه با عراق، سوریه، مصر، ایران، روسیه و دیگر کشورهای منطقه تیره گردد.

وی در همین راستا افزود: اینگونه سیاست های خطا برای امنیت ملی ترکیه خطرناک است و ترکیه باید به منظور جلوگیری از افزایش مشکلات، از اردوغان خلاصی یابد.

گفتنی است کمال قلیچدار اوغلو مارس گذشته درخواست کرده بود که سیاست خارجی ترکیه به صورت فوری و ریشه ای اصلاح شود.