وزیر کشور هند با بیان اینکه جامعه مسلمانان هند مخالف تروریست های داعش هستند خاطرنشان کرد داعش خطری برای این کشور محسوب نمی شود.

به گزارش پرس شیعه؛ راجنات سینگ وزیر کشور هند، امروز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در دهلی نو اظهار کرد: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی هند، همواره آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه فعالیت گروه های تروریستی را دارند.

وی با اشاره به افزایش ضریب امنیتی هند در دو سال گذشته تصریح کرد در این مدت فعالیت گروه های شبه نظامی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است .

وزیر کشور هند در ادامه با اشاره به حمله شبه نظامیان به پایگاه هوایی این کشور خاطرنشان کرد سازمان های امنیتی هند پاسخ مناسبی به مهاجمان دادند.

در حمله های شبه نظامیان در ژانویه به پایگاه هوایی پتانکت در ایالت پنجاب هند، ۶ شبه نظامی و ۷ نیروی امنیتی هند کشته شدند.

این حملات باعث شد که مذاکرات دو جانبه هند و پاکستان متوقف شود.

سازمان تحقیقات ملی هند در عملیات ضد تروریستی در ژانویه ۲۰۱۶ ،۱۲ نفر از اعضای فعال گروه تروریستی داعش به اتهام تلاش برای جذب نیرو در این کشور را دستگیر کرد.

در یک سال گذشته ۳ گروه وابسته به داعش در هند متلاشی شده است. در سال ۲۰۱۵ پنج نفر از اعضای داعش در «راتلام» ایالت «مادیاپرادش» دستگیر شدند. این گروه پنج نفره به سرپرستی «عمران خان» با «یوسف الهندی» در سوریه ارتباط بودند و قصد حمله به اعضای حزب حاکم «بی.جی.پی» و «ار.اس.اس» را داشتند.

پلیس از این افراد دو قبضه اسلحه و تجهیزات ساخت بمب کشف کرد.

بزرگترین عملیات ضد داعش سازمان تحقیقات هند در ۲۳ ژانویه یک روز قبل از روز جمهوری هند انجام شد. سازمان تحقیقات هند بطور همزمان درچند ایالت ،چندین عضو یک گروه وابسته به داعش به نام ‘ الخلیفه هند’ را دستگیر کرد.

از این گروه که به وسیله «امیر مدبر شیخ» هدایت می شد، مقدار زیادی پول نقد برای انجام اعمال تروریستی در هند کشف شد.

دستگیری این گروه های وابسته به داعش سبب شد تا دولت هند به صورت آشکار از نفوذ این گروه تروریستی در هند خبر دهد.