همایش بین‌ المللی نقش رسانه‌ های اسلامی در تقویت تلاش‌ ها برای آزاد سازی فلسطین و قدس شریف صبح امروز، در اندونزی آغاز به کار کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ همایش بین‌ المللی نقش رسانه‌های اسلامی در تقویت تلاش‌ها برای آزاد سازی فلسطین و قدس شریف صبح امروز، پنجم خرداد‌ماه، در جاکارتا، پایتخت اندونزی آغاز به کار کرد.

این همایش با عنوان «اتحاد رسانه‌های اسلامی برای حفاظت از اسلام و منافع آن به ویژه آزادسازی فلسطین و قدس» با حضور عبدالرحمن محمد فاخر، قائم‌مقام وزیر خارجه اندونزی به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

فاخر در سخنرانی افتتاحیه این همایش گفت: مساله فلسطین به یک نگرانی جهانی تبدیل شده و باید مرتباً انعکاس داده شود.

وی افزود: رسانه‌ها نقش مهمی در تلاش برای استقلال فلسطین دارند؛ کشوری که به صورت غیرقانونی بیش از شش دهه در اشغال رژیم اسرائیل قرار داشته است.

فاخر با اشاره به نقش رسانه‌ها در سقوط حسنی مبارک در مصر و پیروزی اوباما در انتخابات آمریکا، گفت: رسانه‌ها به طور کلی و شبکه‌های اجتماعی به طور خاص، ابزارهای قدرتمندی برای تغییر معادلات هستند.

وی ادامه داد: رسانه‌های اسلامی باید نقش خود را در انعکاس واقعیت‌ها و حقایق پررنگ‌تر کنند.

نمایندگان رسانه‌های کشورهای مختلف از جمله ایران، اندونزی، استرالیا، کویت، لبنان، لیبی، فیلیپین، مالزی، نیجریه، سنگاپور، سودان، تایلند، تونس، ترکیه، آمریکا، و فلسطین در این همایش دو روزه حضور دارند.