امام جمعه صیدای لبنان، مقاومت اسلامی را الگوی بیداری علمی در برابر اشغالگری و بیداری عملی در چارچوب فداکاری و جهاد عنوان کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله شیخ عفیف نابلسی امام جمعه صیدای لبنان در پیامی فرارسیدن عید مقاومت و آزادی به مناسبت اخراج دشمن صهیونیستی از لبنان در سال ۲۰۰۰ را تبریک گفت و افزود: این عید راه را برای امت جهت بازپس گیری آزادی و کرامت و عزت پس از سال ها اشغالگری و ظلم و سیطره غرب فراهم کرد.

وی افزود: مقاومت به مثابه الگوی بیداری علمی در برابر اشغالگری و توطئه های دشمنان و بیداری عملی در چارچوب جهاد و فداکاری است و با دفاع از مظلومان، اوج پایبندی به اخلاق را نشان می دهد.

این عالم لبنانی از مقاومت به عنوان امید امت برای آزادی فلسطین و نابودی تروریسم تکفیری یاد کرد و خاطر نشان ساخت: این مناسبت بر اهمیت مقاومت جهت حمایت از لبنان در برابر تجاوزهای مستمر رژیم صهیونیستی و همچنین آینده لبنان می افزاید.

آیت الله نابلسی ادامه داد: از این فرصت استفاده کرده و از فداکاری نیروهای مقاومت یاد می کنیم که اگر نبودند هیچگاه طعم ثبات و امنیت را نمی چشیدیم. بنابراین ابتدا از خداوند متعال و سپس از نیروهای مقاومت به دلیل دستاوردهایی کسب شده در برابر دشمنان تشکر می کنیم.