عضو هیأت رییسه خبرگان گفت: نظام بانکی نیز باید در جهت اجرای صحیح قانون مصوب مجلس اقدام شود و از ارائه وام های صوری پرهیز شود و بانکها باید در راستای تولید و سرمایه گذاری و اشتغال اهتمام ورزند و از رقابت ناسالم بپرهیزند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله دری نجف آبادی در نطق خود در اجلاسیه خبرگان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به دوره جدید مجلس خبرگان گفت: «این پیام حاوی نکات ارزشمندی است که توجه به آن از سوی خبرگان با توجه به شأن عظیمی که این مجلس دارد بسیار می­تواند راهگشا باشد».

وی با استناد به خطبه ۲۱۶ نهج البلاغه حقوق متقابل مردم و مسؤولان اشاره و برخی از این حقوق را یادآور شد. وی تقوای فردی و جمعی افراد جامعه را از لوازم پیشرفت و تعالی جامعه برشمرد و اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن ایام و لیالی نورانی ماه مبارک رمضان بر کسب معنویت و بهره برداری از این گونه فرصت ها تأکید کرد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه به موضوع اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند استراتژی به ویژه استراتژی توسعه صادرات به معنای همه جانبه و حکیمانه هستیم.

وی استفاده از فرصت مناسب توسعه صادرات کالاهای تولیدی مخصوصاً در بخش کشاورزی به ویژه صادرات به کشورهای همسایه را خواستار شد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان در ادامه بر استراتژی واردات برنامه ریزی شده و هدفمند تأکید کرد و تصریح کرد: «جایگزینی واردات از ضرورتهای امروز کشور ماست. چرا باید کشور به جای واردات برخی کالاهای ضروری به واردات کالاهای لوکس، لوازم آرایشی و یا کالاهایی که مشابه داخلی دارند بپردازد. آیا صحیح است ما سلامت، امنیت جانی و شغلی و امنیت در سایر عرصه­هایمان را با واردات بی برنامه به خطر بیاندازیم؟».

وی افزود: رقابت در عرصه اقتصاد و تولید به ویژه با تأکید بر صرفه جویی در هزینه ها نیاز امروز اقتصاد ماست ؛ نرخ مصرف باید در کشور حکیمانه باشد و از مصرف زده گی و اسراف و تبذیر بویژه در امور غیر فردی جداً پرهیز شود.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: نسبت به نظام بانکی نیز باید در جهت اجرای صحیح قانون مصوب مجلس اقدام شود و از ارائه وام های صوری پرهیز شود و بانکها باید در راستای تولید و سرمایه گذاری و اشتغال اهتمام ورزند و از رقابت ناسالم بپرهیزند.