دبیرکل حزب الله لبنان گفت: لبنان در قبال چهار دیپلمات ایرانی که تحویل اسرائیل داده شدند ، مسئول است.

به گزارش پرس شیعه؛ سید حسن نصرالله چهارشنبه شب در سخنانی به مناسبت جشن سالگرد مقاومت و آزادی که به طور زنده از شبکه العالم پخش شد همچنین با تاکید براینکه محور مقاومت هرگز شکست نخواهد خورد و پیروز می شود، افزود : برخی طرفها باید از توطئه علیه مقاومت دست بردارند.

پنجم خرداد ماه ، سالگرد پیروزی نیروهای حزب الله لبنان بر رژیم اشغالگر قدس است. پیروزی که با آزاد سازی جنوب لبنان همراه شد و افسانه شکست ناپذیری رژیم اشغالگر قدس در این روز شکسته شد. به این ترتیب ، در روز ۲۵ مه سال ۲۰۰۰ میلادی ارتش اسرائیل پس از ۲۲ سال اشغالگری ناگزیر شد به دلیل فشار فزاینده مبارزان حزب الله از جنوب لبنان با خفت عقب نشینی کند.

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید براینکه ” پرچم فلسطین به زودی به اهتزار درخواهد آمد”؛ خطاب به فلسطینی ها یادآور شد: از همه کسانی که می خواهند ” اسرائیل” را به دوست تبدیل کنند بر حذر باشید، بدون شک تنها راه رهایی شما مقاومت شماست.

مقاومت پایه و اساس حزب الله باقی می ماند

دبیرکل حزب الله لبنان افزود : معادله “ارتش، ملت و مقاومت” امروز مانند محور مقاومت هدف قرار گرفته است.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما به عنوان یک دولت می توانیم از کشور خود حمایت کنیم و هرگونه خطر تجاوزگری را از آن دفع نماییم و با هر چالشی مقابله کنیم، ما به هیچ تضمینی از خارج نیازی نداریم.

وی با بیان اینکه مقاومت پایه و اساس حزب الله است، تاکید کرد: اگر جانفشانی های مقاومت نبود، امروز لبنان از نعمت امنیت و آسایش و آزادی برخوردار نبود.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد : “اسرائیل” دشمن است و همچنان دشمن باقی خواد ماند و اما برخی می خواهند “اسرائیل” را به دوست تبدیل کنند. برخی می خواهند لبنانی ها و دیگر ملت‌های منطقه وحشی‌‌گری های “اسرائیل” و اقدام های تروریستی این رژیم را فراموش کنند.

سید حسن نصرالله ابراز امیدواری کرد که برخی خصومت سیاسی را کنار گذاشته و به مناسبت عید مقاومت و آزادسازی در مواضع خود تجدیدنظر کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان دربخشی از سخنان خود همچنین با تبریک عید مقاومت و سالروز ولادت امام عصر (عج) از تمامی لبنانی ها خواست تا با این مناسبت به عنوان یک روز کاملا ملی و با این پیروزی به عنوان یک پیروزی برای همگان برخورد کنند.

وی با اشاره به اینکه ما در مثل چنین روزی در سال ۲۰۰۰ این پیروزی را به همگان تقدیم کردیم و هیچگاه این پیروزی را منحصر به خود ندانستیم، از نخست وزیر لبنان بخاطر اعلام تعطیلی ادارات و موسسه ها و مدرسه ها به مناسبت عید مقاومت و آزادسازی تشکر و قدردانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما در مثل چنین روزهایی باید مرحله آزادسازی را به یاد آوریم و علل و عوامل شکست سنگین صهیونیست ها و مبدل شدن ارتش صهیونیست از یک ارتش شکست ناپذیر به یک ارتش گریخته از لبنان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما باید اقدام های دشمن صهیونیست را در کشورمان از زمان شکل گیری تا به امروز و کشتارها و اشغال سرزمین و بازداشت ها و جنگ های متعددش را علیه کشورمان و از بین رفتن تاسیسات زیربنایی لبنان و آواره شدن مردم در کشورمان را به یاد آوریم.

وی افزود: باید به یاد آوریم که اسراییل دشمن واقعی و اساسی است و به عنوان دشمن و بزرگ ترین تهدید باقی خواهد ماند که در کمین لبنان و فلسطین و منطقه نشسته است در حالیکه برخی می خواهند او را به یک دوست و همپیمان تبدیل کنند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما باید به یاد آوریم که اگر فداکاری ها و جانفشانی ها نبود هیچ سرزمینی آزاد نمی شد و امنیت در لبنان تحقق نمی یافت. ملت ما در لبنان همانند فلسطین ایمان دارد که به عقب راندن دشمن تنها با یک مقاومت فراگیر در تمامی ابعاد نظامی ، سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی آن امکان پذیر است و مقاومت در دورانی که در آن عدم یاری اعراب به درازا خواهد کشید، همچنان پایه و اساس رویکرد باقی خواهد ماند.