شهادت ۱۲ عضو یک خانواده در حمله جنگنده های سعودی به استان لحج یمن و برجاماندن ۱۴ شهید و زخمی در استان مارب از جمله مهمترین تحولات یمن است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المیادین، در حمله جنگنده های سعودی به منزل یک شهروند یمنی در شمال شهر الحوطه در استان لحج یمن ۱۲ عضو این خانواده شهید شدند.

از سوی دیگر شبکه المسیره گزارش داد که در حمله جنگنده های سعودی به بخش حریب القرامیش استان مارب ۶ یمنی شهید و ۸ نفر دیگر زخمی شدند. جنگنده های سعودی بامداد چهارشنبه بخش حریب القرامیش در استان مارب را هدف حمله قرار داده بودند.

جنگنده های سعودی همچنین سلسله حملات هوایی را به منطقه هیلان در بخش صرواح مارب انجام دادند. در همین حال مزدوران سعودی مناطق مبدعه، بنی بارق و ملح در بخش «نهم» صنعاء را مورد حمله موشکی قرار دادند.

حملات جنگنده‌ های عربستان سعودی به مردم بی دفاع یمن در شرایطی صورت می‌گیرد که مذاکرات سیاسی گروه‌ های یمنی در کویت ادامه دارد و دو طرف در آتش‌بس به سر می‌ برند.

رژیم سعودی بیش از یک سال است با هدف بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن و تضعیف جنبش مردمی انصارالله، حملات نظامی خود را به این کشور فقیر عربی آغاز کرده است.

در حملات رژیم سعودی تاکنون حدود ۹ هزار نفر از جمله بیش از ۲۵۰۰ کودک کشته و حدود ۲۰ هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.