کمیته امور خارجی کنگره به ریاست اد رویس عضو جمهوری خواه کنگره به توضیحات مقامات دولتی آمریکا درباره اجرای برجام گوش دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آسوشیتدپرس، کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه جلسه ای در مورد توافق هسته ای ایران برگزار کرد که در این جلسه استماع بعضی از مقامات دولتی حاضر بودند.

در این جلسه با موضوع اجرای توافق هسته ای و نتایج آن برای آمریکا مقاماتی مثل آدام زوبین معاون وزارت خزانه داری و استفان مالی هماهنگ کننده اصلی وزارت خارجه آمریکا در اجرای برجام حضور داشتند.

استفان مال در این جلسه استماع اجرای برجام را یکی از اولویت های اصلی دولت باراک اوباما خطاب کرد و گفت: برای این منظور از تمام کشورهای متحد آمریکا کمک گرفته شده است.

وی افزود: آمریکا این اولویت را در دستور کاری خود دارد و در صورت تخلف ایران از تعهدات خود تحریم هایی علیه این کشور اعمال خواهد شد.

«اد رویس» رییس جمهوریخواه کمیته امور خارجی کنگره آمریکا و الیوت انگل عضو ارشد دموکرات، هر دو از این که امتیازی بیشتر از توافق هسته ای به ایران داده شود ابراز نگرانی و انتقاد کردند.

رویس در ارتباط با سفر اخیر جان کری وزیر خارجه ایالات متحده به اروپا و تشویق سرمایه گذاری در ایران گفت: ایران همچنان به فشار برای دسترسی به دلار آمریکا، ارز برتر جهان، ادامه می‌دهد.