ملا هیبت الله آخوند زاده رهبر جدید طالبان در پیامی صوتی گفت: گروه طالبان در مذاکرات صلح افغانستان شرکت نمی کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از داون نیوز، ملا هیبت الله آخوند زاده رهبر جدید طالبان که پس از مرگ ملا اختر منصور رهبر سابق طالبان رهبری این گروه را بدست گرفته است در پیامی صوتی گفت: ما تاریخ ۲۳ ساله گروه طالبان و نیز یاد ملا عمر و ملا اختر منصور رهبران پیشین این گروه را هرگز از یاد نمی بریم و در مذاکرات صلح افغانستان شرکت نمی کنیم.

وی با خطاب به نیروهای طالبان افزود: هر کسی که درخود را افغانستانی و مسلمان می داند هرگز در مقابل کفار سر خم نخواهد کرد. ما به جهاد خود بر علیه نیروهای بیگانه در خاک افغانستان ادامه می دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ما انتقام خون «ملا اختر منصور» را خواهیم گرفت. ما هرگز در پناه یهود و هنود پناه نگرفته ایم و تاریخ گواه این واقعیت است. «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی افغانستان در مذاکرات صلح با دولت «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان به تفاهم رسیده است آیا این نشان دهنده آن نیست که وی در مقابل آمریکا و اوباما سر خم کرده است؟

لازم به ذکر است هفته پیش حزب اسلامی حکمتیار توافقنامه صلحی مشتمل بر سه فصل و ۲۵ ماده را با شورای ملی صلح افغانستان به امضا رساند و قرار است پس از تایید از سوی اشرف غنی و گلبدین حمکتیار این توافقنامه نهایی شود. گلبدین حکمتیار پس از کشته شدن «ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان از این گروه خواسته است به روند مذاکرات صلح در افغانستان بپیوندند.

«ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان هفته گذشته در اثر حمله هوایی هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در منطقه «نوشکی» ایالت بلوچستان پاکستان کشته شد و جسد وی نیر دو روز پیش در «سپین بولدک» افغانستان دفن شد. شورای مشورتی گروه طالبان «ملا هیبت الله آخوند زاده» را بعنوان رهبر طالبان و «سراج الدین حقانی» و «ملا یعقوب» را بعنوان معاونین وی اتنخاب کرد.