مشاور امور خارجه پاکستان گفت: ملا اختر منصور رهبر سابق طالبان در حمله هوایی هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی کشته شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه پاکستان، سرتاج عزیز مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: ملا اختر منصور رهبر سابق طالبان در اثر حمله هوایی هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در منطقه نوشکی ایالت بلوچستان کشته شده است.

وی در ادامه افزود: ملا اختر منصور با نام مستعار در حال سفر بود که مورد هدف حمله هوایی قرار گرفت. جسد ملا اختر منصور نزد ماست و آنرا به کسی تحویل نداده ایم و تا مشخص شدن آزمایش «دی ان ای» جسد را تحویل نخواهیم داد.

وی در ادامه تصریح نمود: مرگ ملا اختر به روند مذاکرات صلح افغانستان خدشه بزرگی وارد کرد. حمله هوایی آمریکا در ایالت بلوچستان نقض تمامیت ارضی پاکستان است. ما اعتراض خود را به دولت اوباما ابراز داشته ایم.

اظهارات سرتاج عزیز در حالی مطرح می شود که گروه طالبان دیروز مرگ «ملا اختر منصور» رهبر سابق خود را در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی پذیرفته و «ملا هیبت الله آخوند زاده» را بعنوان رهبر جدید و «سراج الدین حقانی» و «ملا یعقوب» را بعنوان معاونین وی برگزیده است.

گروه طالبان در پیامی اعلام کرده است جسد ملا اختر منصور را تحویل گرفته و آنرا در قبرستان منطقه «سپین بولدک» افغانستان دفن کرده است.

لازم به ذکر است ، «حافظ حمدالله» سناتور و یکی از رهبران ارشد «جمعیت علمای اسلام» پاکستان در گفتگو با رسانه های این کشور اعلام کرده بود: «ملا اختر منصور» رهبر طالبان ۱۰ ماه پیش کشته شده است. ماجرای کشته شدن وی به دست نیروهای آمریکایی در حمله هواپیمای بدون سرنشین کذب است.