قم – مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه داعش به نام اسلام مسلمانان را می‌کشد و وهابیت آثار توحید و پیامبر (ص) را از بین می‌برد، گفت: ما باید این آثار را حفظ کنیم تا اصالتمان از بین نرود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله العظمی جعفر سبحانی قبل از ظهر پنج‌شنبه در اولین کنگره ملی حضرت محمد هلال بن علی (ع) که با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، علما و اساتید حوزه و دانشگاه و مسئولان قم و شهرستان آران و بیدگل در مجتمع فرهنگی امامزاده شاه سید علی(ع) برگزار شد، اظهار داشت: انبیا آمده‌اند تا برای خدا تبلیغ کنند و شعار تمامی انبیا کار برای خدا بوده اما آنها از ما برای این کارشان پاداشی نخواسته‌اند مگر دوستی و مودت بستگانشان که نتیجه این پاداش نیز به خود انسان‌ها بازمی‌گردد.

وی بیان داشت: مودت ذی القربی دارای دو صورت عمل به تعالیم پیامبر اسلام (ص) و حفظ آثار رسول الله (ص) است تا اصالت‌ها حفظ شود.

استاد سطوح عالی حوزه ادامه داد: حضرت هلال از فرزندان امام علی(ع) است و اگر چنین شخصیتی را تکریم کنیم در واقع فرزندان علی(ع) و پیامبر اسلام(ص) و به یک معنا کوثر را تکریم کرده‌ایم.

مکه بدون درنظر گرفتن کعبه به شهری اروپایی تبدیل شده

وی عنوان کرد: ملت‌های بزرگ آثار و شخصیت‌های بزرگ خود را حفظ می‌کنند تا تمدن و اصالت آنها نابود نشود و دارای ریشه باشند اما وهابیت آثار انبیا و ائمه را در مکه مکرمه نابود کرده و مکه بدون درنظر گرفتن کعبه به شهری اروپایی تبدیل شده است.

آیت الله سبحانی ادامه داد: وهابیت آثار توحید و پیامبر اسلام (ص) را به نام توحید از بین می‌برد و داعش نیز به نام اسلام مسلمانان را می‌کشد در حالی که ما باید آثار خود را حفظ کنیم تا در آینده کسی به ما نگوید بدون ریشه و اصالت و تمدن هستید.

وی اضافه کرد: غرب همه چیزش غربی است اما دینش به ظاهر مسیحیت است اما از مسیحیت نیز اثری وجود ندارد و آنها می‌گویند نکند مسیحت ساخت تاریخ بوده باشد در واقع در اصالت مسیحیت شک دارند.

این مرجع تقلید شیعیان اظهارکرد: ما نباید به سرنوشت غرب مبتلا شویم به طوری که با از بین رفتن آثارمان بعدها بگویند پیامبری آسمانی ادعای رسالت داشته به طوری که اسلام ما نیز همچون مسیحیت افسانه به خود بگیرد.

وی افزود: در زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) آنچنان بنی امیه و بنی عباس خاندان رسول خدا را تحت فشار قرار می‌دادند که آنها مجبور می‌شدند به شهرهای دور بروند و این نشان از مظلومیت آنها است.

تاریخ عملی اهل بیت (ع) نشان از مظلومیت آنها است

آیت الله سبحانی گفت: تاریخ عملی اهل بیت(ع) برای ما کافی است تا متوجه شویم تا چه اندازه آنها مظلوم هستند و در شهرهای غریب زندگی کرده‌اند.

وی تصریح کرد:‌ یکی از وسایل درک تاریخ عملی، بقاع متبرکه هستند که باید آنها را حفظ کنیم و به مردم معرفی کنیم.