با اقدام گروه های تروریستی در سوریه به نقض آتش طی ۲۴ ساعت گذشته، موارد نقض آتش بس از زمان اجرای آن به ۵۹۶ مورد رسید.

به گزارش پرس شیعه؛ مرکز هماهنگی روسیه در حمیمیم روز پنج شنبه دربیانیه ای با اعلام اینکه عناصر گروه تروریستی موسوم به جیش الاسلام مناطق حی الزهراء و الخالدیه را در حلب با گلوله های خمپاره هدف قرار دادند، افزود نقض آتش بس ۵ بار و هر ۵ بار در حلب اتفاق افتاد.

خبرگزاری سوری سانا به نقل از بیانیه مرکز هماهنگی روسیه در حمیمیم گزارش داد تعداد مناطقی که آتش بس شامل حال آن شده است، به ۱۱۷ مورد رسید و تعداد گروه های مسلحی که به توافق آتش بس پیوسته اند، به ۵۹ گروه رسیده است.

بنا به اعلام مرکز یاد شده، تروریست های جبهه النصره، به تجاوزهای خود ادامه دادند و امروز با گلوله های خمپاره، مناطق حندرات، فرودگاه النیرب و مناطق شیخ مقصود و صلاح الدین و نیز منطقه الفوعه در ادلب و برخی دیگر از مناطق حومه شمالی لاذقیه را هدف قرار دادند.

مرکز هماهنگی روسیه درحمیمیم همچنین گزارش داد نیروی هوایی روسیه و سوریه هیچ یک از مواضع آن دسته از گروه هایی را که به توافق آتس بس پایبند بوده اند، هدف قرار نداده اند.

توافق آتش بس در سوریه که ازبیست و هفتم ماه فوریه گذشته به اجرا درآمده است، و گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره و دیگر گروه هایی را که نام آن ها در فهرست گروه های تروریستی بین المللی است، شامل نمی شود.