نظامیان انگلیسی به مسؤولان زندان های بحرین و عربستان آموزش می دهند.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه انگلیسی دیلی میل در سایت اینترنتی خود نوشت: بحرین در لیست کنترل وضعیت حقوق بشر دولت انگلیس گنجانده شده است ولی لندن همچنان به آموزش نیروهای نظامی بحرین می پردازد و به آموزش نیروهای دیگر کشورها خصوصاً عربستان نیز ادامه می دهد.
سایت خبری مرآه البحرین به نقل از دیلی میل گزارش داد : مسئولان زندان های بحرین ژانویه ۲۰۱۶ وارد ایرلند شمالی شدند تا از ۳ زندان دیدن کنند و این دیدار زمینه سازی برای اجرای طرح آموزش زندانبان های بحرین با هزینه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار پوند (۳ میلیون و ۸۰ هزار دلار آمریکا) بود.
دیلی میل نوشت : فعالان حقوق بشر هفته گذشته درپی مشارکت حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین در جشن تولد نود سالگی الیزابت دوم ملکه انگلیس انتقادات و اعتراضات زیادی به راه انداختند.
سایت روسیا الیوم نیز اعلام می کند که ارتش انگلیس از سال ۲۰۱۴ به نیروهای نظامی بحرین و عربستان و ۱۴ کشور دیگر آموزش می دهد کشورهائی که پرونده سفیدی در زمینه حقوق بشر ندارند.
کیت آلن رئیس دفتر سازمان عفو بین الملل در انگلیس فوریه ۲۰۱۶ اعلام کرد که نوع روابط انگلیس با عربستان نشان می دهد که لندن آماده چشم پوشی از حقوق بشر است.