مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اذعان کرد: من قربانی آزار جنسی هستم.

به گزارش پرس شیعه، «کلیان کانوی» (Kellyanne Conway) مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اذعان کرد: من قربانی آزار جنسی هستم.

مشاور رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: با قربانیان تجاوز جنسی بسیار همدردی می کنم. من قربانی آزار جنسی هستم. خود من این تجربه را داشتم.

وی در دفاع از «برت کاوانا» نامزد ترامپ برای دادگاه عالی آمریکا گفت: من انتظار ندارم هاروی وینستین و بیل کاسبی و چند نفر دیگر را در این خصوص مسئول بدانیم. اگر قصد ما گفتگوی ملی است، باید قضاوت درباره قربانیان و مجرمان را بر اساس گرایش سیاسی آنها متوقف کنیم.

«کلیان کانوی» در ادامه افزود: این موضوع اکنون برای برای قاضی «برت کاوانا» است؛ می تواند هفته آینده برای هر فرد دیگری روی دهد. بر اساس موضوعات سیاسی نمی توان چنین مسائلی را مورد بررسی قرار داد.

وی همچنین گفت که نباید ترامپ را وارد هر موضوعی کرد، به ویژه بعد از اینکه او درباره سابقه آزار جنسی خود افشاگری کرده است.

این در حالیست که «برت کاوانا»  نامزد پیشنهادی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای عضویت در دیوان عالی ایالات متحده دوم مهر ماه سال جاری برای بار دوم به سوء رفتار جنسی متهم شد.

دبورا رامیرز، زنی که در دانشگاه ییل با کاوانا همکلاس بوده در گفتگو با روزنامه نیویورکر اعلام کرد از سوی وی مورد بدرفتاری جنسی قرار گرفته است.

سه نفر دیگر درباره گفته‌های رامیرز با شبکه خبری ان‌بی‌سی صحبت کرده‌اند. این زن که هم سن کاوانا است ۵۳ سال دارد و در ۱۹۸۷ همزمان با برت کاوانا از دانشگاه ییل فارغ‌التحصیل شده است.

این در حالی است که به خاطر اتهامی مشابه، کمیته قضایی سنای آمریکا پیشتر مراسم تحلیف برت کاوانا به عنوان قاضی دیوان عالی آمریکا را به تعویق انداخته بود.

کریستین بیلی فورد، زن دیگری که در دوره دبیرستان با کاوانا همکلاس بوده پیش از این وی را به بدرفتاری جنسی متهم کرده بود. وی موافقت کرده بود تا در برابر کمیته قضایی سنا علیه برت کاوانا شهادت دهد.

این وضعیت در حالی است که شخص ترامپ نیز با اتهاماتی در خصوص فساد اخلاقی مواجه است.