منابع آمریکایی از احتمال دیدار روسای جمهور چین و آمریکا در جریان اجلاس جی ۲۰ خبر داده‌اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، لری کادلو، مشاور و سخنگوی اقتصادی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با فاکس نیوز خبر داد که به احتمال زیادی روسای جمهور آمریکا و چین در جریان اجلاس جهانی جی ۲۰ که قرار است در ۳۰ نوامبر( ۹ آذر) در بوینس آیرس، پایتخت کشور آرژانتین برگزار شود، دیداری دوجانبه خواهند داشت.

کادلو در عین حال در پاسخ به پرسشی در ارتباط با احتمال دستیابی آمریکا و چین به یک توافق تجاری، این موضوع را غیرمحتمل عنوان کرد.

اعضای گروه ۲۰  یا گروه بیست اقتصاد بزرگ، متشکل از بیست کشور قدرتمند اقتصادی دنیاست که در مجموع ۸۵ درصد اقتصاد جهانی را در اختیار دارند.

اجلاس‌های جی ۲۰ در سال ۲۰۱۸ از جمله اجلاس اخیر در تیرماه که با حضور وزاری اقتصادی کشورهای عضو در آرژانتین برگزار شد، همواره تحت الشعاع اختلافات و جنگ تجاری آمریکا و چین بوده است و انتظار می‌رود حال اجلاس سران و رهبران این کشورها نیز تا کمتر از دو ماه دیگر همچنان صحنه منازعات لفظی مقامات پکن و واشنگتن باشد.

 اگر چه بسیاری از کشورهای عضو گروه ۲۰ از تعرفه های گمرکی زیاد وضع شده در آمریکا توسط ترامپ آسیب دیده‌اند، اما تا کنون هیچ موضع هماهنگی از سوی این کشورها درباره اقدامات مشترک در برابر آمریکا اتخاذ نشده است.