امام جمعه برج البراجنه بیروت با انتقاد شدید از توطئه کشورهای عربی علیه مقاومت اسلامی تأکید کرد که توطئه گران عرب، ناموس و وجدان خود را به دشمنان امت فروختند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام احمد قبلان، امام جمعه برج البراجنه بیروت با صدور پیامی به مناسبت عید مقاومت و آزادی و شانزدهمین سالروز اخراج صهیونیست ها از جنوب لبنان اظهار داشت: ۲۵ می یک روز تاریخی و سالروز پیروزی و افتخار وکرامت است که معادله را به سود صاحبان حق تغییر داد.

وی افزود: امت اسلامی شیوه مقاومت را برگزید تا نه تنها شکست نخورد بلکه به پیروزی دست یافته و شکست را بر توطئه گران و کسانی که وجدان و ناموس خود را به دشمنان امت فروختند، تحمیل سازند.

حجت الاسلام قبلان از مقاومت به عنوان عامل عزت و افتخار یاد کرد و اظهار داشت: حاکمیت و حقوق سلب شده خود در فلسطین و سوریه و لبنان را با مقاومت بازپس گرفته و با خون شهدای قهرمانمان گروه های کفر و تکفیر در عراق و لیبی و یمن را له کرده و توطئه های تجزیه طلبانه را ناکام می سازیم.

این روحانی لبنانی تأکید کرد که تحریم های آمریکایی و تهدیدهای صهیونیستی و توطئه های عربی نمی تواند ذره ای از قدرت و اراده مقاومت بکاهد و قدرت و وحدت لبنان باقی خواهد ماند.

وی عید مقاومت و آزادی را به رهبر و نیروهای مقاومت تبریک گفت و از خداوند متعال خواست که بر قدرت آنان بیفزاید و راه را برای ادامه پیروزی ها تا آزادی کامل لبنان و فلسطین و از بین رفتن ظلم در کشورهای عربی و اسلامی هموار سازد.