قزوین- رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین گفت: با ایجاد جذابیت و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی باید زمینه حضور بیشتر گروههای مختلف و جوانان در مساجد فراهم کرد.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام عباس اوتارخانی یکشنبه شب در دیدار جمعی از فرماندهان حوزه‌های بسیج خواهران قزوین که در دفتر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان برگزار شد، اظهار کرد: در موضوع انتخابات باید مراقب جریان‌های نفوذی و معاند نظام باشیم تا بتوانیم از فتنه‌های آن‌ها جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: امروز لازم است نیروهای مؤمن، انقلابی و حزب الهی دست به دست هم دهند تا فتنه‌هایی که متوجه کشور و نظام است را خنثی کنند و در تحقق این امر همه دستگاه‌های فرهنگی وظیفه سنگینی را بر عهده دارند و باید پای‌کار بیایند.

حجت‌الاسلام اوتارخانی با تأکید بر این‌که در اجرای برنامه‌های فرهنگی نباید اختلاطی بین زن و مرد باشد خاطرنشان کرد: اختلاط زن و مرد به هر بهانه‌ای ممنوع است و مسئولان امر باید در این خصوص حساسیت جدی داشته باشند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین ادامه داد: باید همه امور در مساجد به امام جماعت مسجد ختم شود و همه کارها با محور وی صورت گیرد چرا که این امر مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است و ایشان فرموده‌اند که نباید در مساجد اختلاف ایجاد شود و اگر اختلافی در مساجد به وجود بیاید من پشتیبان امام جماعت هستم.

وی بیان کرد: مساجد کانون های دینی است که در مقابله با تهاجم فرهنگی نیز تاثیرگذار است و اگر بتوانیم از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم قادر خواهیم بود کارهای مهمی را ساماندهی کرده و عملیاتی کنیم.

اوتارخانی گفت: توجه به امور مختلف مساجد، زیباسازی، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و برخوردهای مناسب از سوی هیئت امنا و امام جماعت می تواند به جذب جوانان در این مراکز بیشتر کند.