در این دیدار که روز پنجشنبه با حضور تعدادی از اعضای انجمن دوستی ایران و کویت در تالار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کویت برگزار شد

به گزارش پرس شیعه؛ علیرضا عنایتی ضمن عرض تسلیت ارتحال رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی ایران خاطر نشان کرد: تفکر و اندیشه های امام راحل همچنان زنده و پویاست و هیچگاه فراموش نخواهد شد و سخنان آن رهبر فرزانه در گوش آحاد مردم طنین انداز است گو اینکه روح ایشان هنوز در میان ما حضور دارد.

وی افزود: امام خمینی (ره) تنها یک رهبر سیاسی نبود بلکه مجتهد فقیه، مرجع جامع الشرایط ، فیلسوف، ادیب و شاعر بود. رهبری بود که توانست حاکمیت اسلام را به منصه ظهور برساند و با برافراشتن پرچم احیای اسلام ناب محمدی هویت و اصالت مسلمانان را در دنیا احیا نمود .
سفیر کشورمان در ادامه تصریح کرد: امام فقید امت ضمن تاکید بر اینکه سیاست از دین جدا نیست بلکه در آن تبلور می یابد در جهت پایه ریزی یک دولت و جمهوری اسلامی اقدام کردند.
در ابتدای این مراسم نیز مهندس «مصطفی غلوم عباس» عضو انجمن دوستی ایران و کویت ضمن تشکر از سفیر کشورمان گفت: هیأت میهمانان کویتی سالگرد ارتحال امام امت متشکل از ۱۶ نفر از شخصیت های دانشگاهی و اندیشمندان سیاسی کویت است و به نمایندگی از ملت کویت برای عرض تسلیت به ملت دوست و برادر ایران عازم تهران هستند.
وی افزود: این هیأت به همراه صدها تن از میهمانان خارجی از گوشه و کنار جهان راهی تهران می شوند تا پایداری و ماندگاری افکار و اندیشه های این فقیه بزرگ را از نزدیک شاهد باشند.
در پایان این نشست صمیمانه عنایتی به سئوالات میهمانان کویتی پیرامون ابعاد گوناگون نهضت امام راحل(ره) پاسخ داد.