قم – کتاب «مُد و مُدگرایی و جایگاه آن در سبک زندگی اسلامی»، تألیف سید حسن موسوی توسط موسسه بوستان کتاب قم منتشر شد.

به گزارش پرس شیعه، انتشارات بوستان کتاب قم وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، یکی از فعال‌ترین ناشران قم است کهطی سال‌های گذشته بارها به عنوان ناشر برگزیده سال در موضوعات مختلف انتخاب شده است.

این مرکز نشر به تازگی کتاب «مُد و مُدگرایی و جایگاه آن در سبک زندگی اسلامی» نوشته سید حسین موسوی را روانه بازار کتاب کرده است.

در توضیحات مربوط به این کتاب آمده است: انسان از آن جا که موجودی تنوع طلب، نوگرا و لذت خواه است، زمینه آراستگی ظاهری برای او فراهم می گردد، اما وقتی همین میل افراطی شود، به شکل مُدپرستی درآمده، حالتی نابهنجار می‌گیرد.

اسلام به عنوان دینی جامع و جاوید، این نیاز فطری را سرکوب نمی کند و نه تنها جلوی گرایش های فطری بشر را نمی گیرد، بلکه با بیان چارچوب ها و ارائه الگوی عملی از پیشوایان معصوم (علیهم السلام) و نیز تعیین حد و مرزهای مشخص، به این تمایلات جهت و عمق می بخشد و جلوی افراط را می گیرد تا مدپرستی رایج نشود.

مولف در این اثر، این مباحث را در سه بخش تنظیم کرده است که در بخش نخست به تحلیل و بررسی «مد و مدگرایی» و پیشینه آن در ایران می‌پردازد.

مؤلف در بخش دوم به شکل مبسوط، «آراستگی در سبک زندگی اسلامی» را مورد بررسی قرار داده است و در بخش سوم نیز به احکام مدگرایی و نظر مراجع پرداخته و استفتائات مربوط به آن را جمع آوری کرده است.

گفتنی است، کتاب مُد و مُدگرایی و جایگاه آن در سبک زندگی اسلامی، در ۲۸۸ صفحه، قطع رقعی و به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان در شعب بوستان کتاب (قم، اصفهان، تهران و مشهد) عرضه می‌شود.