دونالد ترامپ توانست آرای لازم را برای آنکه به‌عنوان نامزد نهایی جمهوری‌ خواهان در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا شود، به دست آورد.

به گزارش پرس شیعه؛ دونالد ترامپ آرای لازم برای کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به دست آورده است.

کاندیداهای حزب جمهوری‌خواه برای اینکه بتوانند نامزدی حزب را برای انتخابات ریاست جمهوری به دست آورند به ۱۲۳۷ هیئت انتخاباتی نیاز دارند. ترامپ در حال حاضر رأی موافق ۱۲۳۸ هیئت را از آن خود کرده است و با در نظر گرفتن رأی ۳۰۳ هیئت باقی‌مانده در انتخابات مقدماتی هفتم ژوئن (۱۸ خرداد) این میلیاردر جنجالی به‌راحتی نامزدی حزب را از آن خود می‌کند.

ترامپ که برای کسب این تعداد آرا با ۱۶ نامزد دیگر حزب جمهوری‌خواه به رقابت پرداخته است نامزدی خود را ۱۶ ژوئن ۲۰۱۵ (۲۶ خرداد ۹۴) اعلام کرد.

در حالی که بسیاری از افراد نگران شخصیت تندخو و اظهارات زننده ترامپ درباره زنان هستند، میلیون‌ها تن از عامه مردم از ترامپ استقبال کرده‌اند.

این نامزد پرحاشیه در رأی‌گیری آیووا شکست خورد و به رده دوم سقوط کرد اما این شکست را در رأی‌گیری نیوهمپشایر جبران کرد و در ادامه رأی‌گیری‌ها نیز به‌رغم فراز و نشیب‌ها توانست جایگاه خود را حفظ کند.

موفقیت ترامپ در این رقابت سیاسی هزینه‌هایی در بر داشت. او تا پایان ماه آوریل (اواسط اردیبهشت) حدود ۵۷ میلیون دلار خرج کرد که ۴۳ میلیون دلار آن را از محل درآمدهای خود پرداخت کرد و کمتر از ۲۱ میلیون دلار نیز برای تبلیغات تلویزیونی و رادیویی هزینه کرد.

با وجود این، مخارج ترامپ در مقایسه با برخی از نامزدهای دیگر بسیار کمتر بود؛ جب بوش که حدود سه ماه پیش از این رقابت‌ها کنار کشید رقمی بالغ بر چهار برابر هزینه‌های ترامپ صرف کرده بود.

ترامپ ۶۹ساله که فرزند یک ملّاک بزرگ نیویورک است در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ به شهرت رسید.