آنگلا مرکل صدراعظم آلمان می گوید کشور های صنعتی گروه هفت تحریم های خود علیه روسیه را کاهش نخواهند داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز پنج شنبه در حاشیه نشست هفت کشور صنعتی جهان موسوم به جی۷ اعلام کرد هیچ کدام از تحریم های اقتصادی روسیه برداشته نخواهد شد.

وی در گفتگو با خبرنگاران گفت: کشورهای عضو گروه هفت تصمیم ندارند فعلاً تحریم های اقتصادی اعمال شده علیه روسیه را کاهش دهند.

آمریکا و اتحادیه اروپا یکی سری تحریم های اقتصادی علیه روسیه به خاطر بحران اوکراین وضع کرده اند. غرب ادعا می کند روسیه در امور داخلی اوکراین دخالت می کند.

مرکل قبل از بیانیه پایانی کشورهای گروه هفت اعلام کرد کشورهای صنعتی هیچ تغییری در سیاست خود در قبال سوریه نداده اند و به نظر می رسد در بیانیه پایانی نیز موضع قبلی خود را اتخاذ کنند.

پیش از این روز پنج شنبه دونالد تاسک رئیس اتحادیه اروپا از کشورهای گروه هفت خواسته بود در قبال روسیه و چین در موضوعات بحران اوکراین و دریای چین جنوبی موضع گیری کنند.

وی در حاشیه نشست ژاپن به خبرنگاران گفت: اعتبار کشورهای این گروه در توانایی دفاع از ارزشهای مشترک ماست و این آزمایشی برای جی۷ است و اگر موضع قدرتمندی در موضوعات مختلف اتخاذ شود از آزمایش پیروز بیرون خواهیم آمد.

کشورهای گروه هفت سال ۲۰۱۴ روسیه را به خاطر دخالت های این کشور در بحران اوکراین از گروه خود کنار گذاشته بود.