منابع نزدیک به طرف های درگیر در یمن به خبرگزاری رویترز اعلام کردند که طرفین در مورد مبادله اسرا پیش از شروع ماه رمضان توافق کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رویترز، تصمیم برای مبادله اسرا برای اثبات حسن نیت میان جنبش انصار الله و دولت مستعفی یمن که از جانب عربستان حمایت می شود، انجام گرفت.

در حالی که منابع نزدیک به جنبش انصار الله یمن اعلام کردند که در جریان مبادله دو هزار زندانی آزاد خواهد شد، یک منبع نزدیک به دولت عبد ربه منصور هادی گفت که طبق توافق تمام اسرا که تعداد آنها بیش از ۴ هزار نفر است، آزاد خواهند شد.

منابع انصارالله افزودند: طرفین لیست زندانیانی را که قرار است آزاد شوند را طی دو روز آینده در اختیار نمایندگان سازمان ملل قرار خواهند داد تا کمیته های محلی برای تسهیل روند مبادله تشکیل شود.

گفتنی است مذاکرات صلح یمن از ماه گذشته همزمان با برقراری آتش بس که البته بارها از سوی سعودی ها نقض شده، در کویت آغاز شده است و در جریان آن هیأت ریاض کارشکنی های مختلفی را انجام داده است.

یمن بیش از یک سال پیش با آغاز تجاوز هوایی ائتلافی از کشورهای عربی به سرکردگی عربستان، دستخوش ناآرامی است. در این مدت هزاران غیرنظامی در یمن کشته و شمار زیادی آواره شده اند.