قم – جانشین فرماندهی کل آجا گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای ارتقا سطح آمادگی و توان رزمی دفاعی خود نیاز به مجوز بیگانگان ندارند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مرکز خبر حوزه، امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی در بیست و هفتمین کنگره سرداران و ۱۱۴ شهید روستای فردو در مجتمع امام خمینی (ره) قم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: تهدیدات علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه جانبه است و این تهدیدات در همه حوزه‌ها وجود دارند.

وی با بیان اینکه دشمنان از هر فرصتی برای نفوذ و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کنند، ادامه داد: آمریکا از هر فرصتی برای نفوذ و ضربه زدن برای نظام اسلامی استفاده می‌کند و این امر همواره در زمینه‌های مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه آب ایران و آمریکا هرگز به یک جوی نخواهد رفت، تصریح کرد: چون ماهیت انقلابی اسلامی ایران آرمانخواهی، ضد استکباری و ضد سلطه و به دنبال ایجاد تمدن اسلامی است و ماهیت دنیای استکبار نقطه مقابل این امر می‌باشد.

معاون سابق طرح و برنامه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: دشمنی‌ها و تهدیدات علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه جانبه است و در یک مقطع خاص و یک مؤلفه قدرت نیست.

دشمن با تهدیدات پیچیده وارد عرصه مقابله با نظام شده است

موسوی با بیان اینکه دشمن با تهدیدات پیچیده وارد عرصه مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است، افزود: هدف تهدیدات دشمن اصل و ریشه و تمامیت نظام مقدس جموری اسلامی ایران است.

وی ضمن تأکید بر اینکه وقتی تهدید همه جانبه است دفاع نیز باید همه جانبه باشد، اظهار داشت: همه باید خود را در سنگر دفاع و مبارزه با تهدیدات دشمنان ببینند و همه مسئولان در هر سنگری که هستند باید به این اصل مهم و اساسی توجه جدی داشته باشند ودر این زمینه تلاش کنند.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه همه آحاد جامعه باید در کنار هم متحد و همدل در مقابله با تهدیدات دشمن باشند، افزود: همه عرصه‌ها باید به عنوان خاکریز برای مردم و مسئولان به عنوان سنگر مقابله با تهدیدات دشمنان باشد و در این زمینه باید انسجام داشته باشند.

وی در ادامه منطق و زبان دشمن را منطق و زبان زور عنوان کرد و با تأکید بر اینکه دشمن به جز زبان زور چیزی دیگری را نمی‌فهمد، تأکید کرد: خصلت دشمنان ایران این است که به جز زبان زور، زبان دیگری را نمی‌فهمند.

سرتیپ موسوی افزود: در دفاع و بازدارندگی فقط کنار هم بودن کافی نیست و باید در هم تنیده و یکپارچه عمل کنیم.

وی با اشاره به جایگاه ویژه قدرت دفاعی کشور به عنوان مشت آهنین ملت در برابر استکبار، گفت: آرزوی همه ما پذیرش منطق از سوی دنیا است و همواره ما دنیا را دعوت به منطق کرده‌ایم ولی دزد اگر دیوار خانه ای را قابل عبور بداند از آنجا عبور می‌کند.

امروز دنیای سلطه به سردمداری آمریکا پیشرفته‌ترین دزد تاریخ است

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز دنیای سلطه به سردمداری آمریکای جنایتکار پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین دزد تاریخ است و اگر برج و باروی دفاعی را ضعیف بیند یک روز صبر نخواهد کرد.

وی تأکید کرد: واقعیت دنیای امروز این است که در پناه چرخش شنی تانک‌ها و غرش توپ‌ها فن آوری اجازه رشد پیدا می‌کند و حرکت ناوها و غرش جنگندها و موشک‌ها است که فرصت و پیشرفت دیپلماسی را به وجود می‌آورد.

موسوی گفت: فریاد «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم، آماده»، ایستادگی، مقاومت و آمادگی بسیج و ملت بزرگ ایران اجازه می‌دهد تا چرخ‌های اقتصاد به نفع ملت بچرخد.

وی با اعلام اینکه نیروهای مسلح به عنوان دژهای مستحکم هستند، تأکید کرد: برای افزایش توان دفاعی نیاز به مجوز هیچ‌کس نداریم و تنها گوش و چشممان به فرماندهی کل قوا است و پیشمگری برای ملت ایران را بزرگ‌ترین مدل افتخار خود می دانیم.