ورامین – امام جمعه موقت ورامین گفت: در حالی که بسیاری از بیرون و درون برای نفوذ در مجلس خبرگان نقشه ها می کشیدند، انتخاب شایسته و انقلابی رییس جدید این مجلس، بسیار مسرت بخش بود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین با اشاره به در پیش بودن سالگرد رحلت آیت الله میرزای شیرازی و روز جهانی بدون دخانیات اظهار داشت: سالگرد رحلت آیت الله میرزا محمد حسن شیرازی، صاحب فتوای تحریم تنباکو به نام روز جهانی بدون دخانیات نامگذاری شده است.

امام جمعه موقت ورامین افزود:امروز یکی از آسیب های جدی فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، ترویج دود سیگار و قلیان بوده که متأسفانه بسیاری از لغزش ها نیز از همین جا آغاز می شود.

استعمال دخانیات ترویج یک منکر است

وی با اشاره به مضرات فردی و اجتماعی استفاده از دخانیات و مواد مخدر ادامه داد: اعتیاد به مواد مخدر، ضررهای اقتصادی به خانواده و سلامت فرد و جامعه وارد می کند.

خطیب نماز جمعه ورامین یادآور شد: متأسفانه امروز در استعمال دود و دخانیات و قلیان، تمام حقوق را زیر پا می گذاریم و حق الله، حق الناس و حق النفس را رعایت نمی کنیم.

محمودی با اشاره به به این نکته که استعمال دخانیات، ترویج یک منکر است، گفت: امروز استعمال دخانیات و قلیان، ترویج یک منکر است و چرا نهی از منکر انجام نمی شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین عنوان کرد:کسانی هم که قهوه خانه سنتی دایر و از راه دود و قلیان کسب درآمد می کنند و یا یا باغ ها و مغازه های خود را برای این منظور در اختیار می گذارند، در تمام این خسارت ها شریک بوده و باید روزی پاسخگو باشند و بدانند که لقمه خوبی برای خانواده خود نمی برند.

انتخاب رییس جدید مجلس خبرگان باعث یأس و ناامیدی دشمنان شد

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل مجلس خبرگان جدید و انتخاب شایسته و انقلابی آیت الله جنتی اظهار داشت: انتخاب شایسته و انقلابی این مجلس، بسیار مسرت بخش بود.

وی بیان داشت: در حالی که بسیاری از بیرون و درون برای نفوذ در این مجلس مهم و حیاتی نقشه ها می کشیدند، با انتخاب خوب مردم و اقدام انقلابی این مجلس، خار چشم انگلیس و عمار انقلاب به ریاست مجلس خبرگان برگزیده شد و امید دشمنان تبدیل به یأس و ناامیدی گردید.

محمودی تأکید کرد: باید از بصیرت و هوشیاری مردم دیار ۱۵ خرداد که نفر اول انتخابات مجلس خبرگان شما، سکان دار این مجلس شد، قدردانی کرد.

امام جمعه موقت ورامین یادآور شد: بحث نفوذ در ارکان تصمیم گیری نظام از دغدغه های مقام معظم رهبری است که در دیدار با اعضای مجلس خبرگان بار دیگر مورد تأکید قرار گرفت و باید خبرگان و تمامی دلسوزان مراقب باشند تا از نفوذ عناصر وابسته در جایگاه های مهم نظام جلوگیری به عمل آید.

اداره حرمین شریفین به دست جهان اسلام سپرده شود

خطیب نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین سپس به موضوع تعطیلی حج اشاره کرد و بیان داشت: تعطیل شدن حج در سال جاری با کارشکنی های عربستان، نشان داد که دولت این کشور تمایلی به حضور حجاج ایرانی ندارد و از طرفی با اتفاقات و حوادث ناگوار سال گذشته و شهادت بیش از ۴۰۰ حاجی ایرانی، مشخص شد که این دولت خودفروخته، کفایت اداره حرمین شریفین را نخواهد داشت.

وی گفت: به نظر می رسید که نظام دیپلماسی کشور می توانست طی یک سال گذشته، قوی تر و بهتر و با استفاده از ابزارهای سیاسی و فرهنگی در برابر عربستان ظاهر شود.

محمودی تأکید کرد: از آنجایی که مسجد الحرام و مسجد النبی متعلق به جهان اسلام است، باید اداره حرمین شریفین به دست جهان اسلام سپرده و از دست مزدوران استکبار خارج گردد، لذا ما از دولت می خواهیم که با اقتدار از حق شرعی و قانونی ایران دفاع کرده و با استفاده از فرصت های ممکن، زمینه تحقق این امر یعنی اداره حرمین توسط برگزیدگان جهان اسلام را فراهم آورد.

امام خمینی (ره) شخصیتی بی نظیر در دوران پس از غیبت است

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با اشاره به در پیش بودن بیست و هفتمین سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل و قیام تاریخی ۱۵ خرداد سال ۴۲، اظهار داشت: طی هفته آینده برنامه های ویژه ای به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد پیش بینی شده که باید با حضور پرشور مردم مومن و انقلابی برگزار شود.

وی یادآور شد: مراسم معنوی دعای ندبه، جمعه آینده با اقامه نماز جماعت صبح در مسجد صاحب الزمان(عج) ورامین برگزار و به صورت مستقیم از شبکه یک سیما پخش خواهد شد که انتظار می رود تمامی مساجد و هیئات مذهبی تلاش کنند تا در این مراسم حضور شایسته ای را داشته باشند و اگر دعای ندبه ای را دارند در این روز تعطیل کرده و در این حرکت جمعی حضور یابند.

محمودی افزود: شب ۱۴ خرداد نیز باید در تمام مساجد شهرستان ورامین، برنامه های ویژه سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل برگزار شود، امام حق حیات بر گردن ما دارد و مجدد مذهب در قرن حاضر بوده و شخصیتی بی نظیر در دوران پس از غیبت است.

رییس ستاد برگزاری مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد شهرستان های استان تهران ادامه داد: باید امام را به نسل حاضر معرفی کنیم وجوانان ما باید با فرهنگ و آرمان های امام بیشتر آشنا شوند، لذا باید با برگزاری همایش ها و محافل سخنرانی و مطالعه وصیت نامه امام، راه و خطر امام راحل برای همیشه زنده باقی بماند.

خطیب نماز جمعه ورامین در ادامه با اشاره به عدم تعهد آمریکا گفت: مجلس نمایندگان آمریکا خرید آب سنگین از ایران را ممنوع کرده که البته کاخ سفید بیان داشته که آنرا وتو خواهد کرد و از طرف دیگر، اوباما اعلام کرده که بلند پروازی هسته ای ایران را متوقف کرده است.

وی با اشاره به این نکته که باید خوش خیال های داخلی بیدار شوند، افزود: این سخنان، پاسخی به خوش خیال های داخلی است که فکر می کنند آمریکا آدم شده ولی پاسخ ملت ایران به سیاست های مستکبرانه آمریکا کاملا روشن است و با مشت های گره کرده فریاد مرگ بر آمریکا را سر می دهند.