شیراز – نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: مجلس خبرگان رهبری با انتخاب بهترین افراد به‌عنوان هیات رئیسه به رسالت انقلابی خود عمل کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله اسد الله ایمانی در خطبه‌ های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به اولین جلسه مجلس خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان رسالت انقلابی خود را نشان داد و به آن عمل کرد.

وی افزود: با انتخاب هیات رئیسه از بهترین افراد موجود در مجلس خبرگان، دین خود را به جامعه و نظام ادا کرد و به همه شایعات و شبهات و توطئه‌های دشمنان پایان داد.

آیت الله ایمانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان به پروژه نفوذ دشمنان اشاره کردند، توضیح داد: مقام معظم رهبری به موضوع نفوذ اشاره کردند و اینکه دشمنان نهادهای اصلی و انقلابی کشور را مدنظر قرار دادند. پس باید بیش از گذشته مراقب بود؛ چراکه تاثیر این‌گونه حرکت ها و شایعات باید خنثی شود و معنای دیگر نفوذ نیز تغییر در باورهای مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا به هیروشیما می رود جایی که به غیر از پیرمرد و پیرزن در آنجا نیست و قبل از آن هم کارشناسان فضاسازی می کنند و این حرکت را نشان از صلح می دانند و این بدبختی دنیا است که جنگ را صلح و صلح را جنگ نشان می دهند که این تغییر در باور مردم است.

وی تصریح کرد: امیدوارم همه بدانند که دشمن، دشمن است و باید در ارتباط با او مراقب باشیم، اما مراقبت از نفوذ به معنی قطع ارتباط با دنیا نیست.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: نمی خواهیم به دور خودمان دیوارهای بلند بکشیم و ارتباطات را قطع کنیم، اما باید بدانیم که خودمان که هستیم و دیگران را نیز بشناسیم که برای رسیدن به این مهم، باید استقلال و عزت خود را شناسایی کنیم.

منتخبین مردم، منافع کلی جامعه را درنظر بگیرند

آیت الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی با رأی مردم به‌عنوان منتخب مجلس دهم کار خود را به زودی آغاز خواهند کرد، اما همگان باید بدانند که هر مجموعه ای از افکار و تفکرات گوناگون تشکیل شده، مانند یک خانواده که بخش های مختلفی دارد، اما همین خانواده، یک تکیه‌گاه دارد که نگاه کردن به آن باعث موفقیت می شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: محور و تکیه‌گاه جامعه ما، ولایت فقیه است و هر گاه در این محور گام برداشتیم، به نتیجه مثبت رسیدیم.

وی ادامه داد: ولی فقیه با مشورت، مطالعه و آشنایی با عدالت اسلامی و هدایت الهی مباحث مختلفی را مطرح می کنند که باعث می شود شاهد کمترین درصد خطا باشیم، بنابراین تمام حرکت ها باید با محوریت ولی فقیه باشد.

آیت الله ایمانی خطاب به نمایندگان گفت: شما نمایندگان مردم هستید و باید منافع کلان جامعه را مدنظر قرار دهید.

صنعت فارس باید از این وضعیت خارج شود

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به وضعیت استان فارس و سن محور اساسی توسعه استان، اظهار کرد: کشاورزی یکی از مباحث استان فارس است که امروز به دلیل خشکسالی با مشکل مواجه شده و در این مسیر باید نمایندگان مردم و مسئولان استان، نقشه راه و راهکارهای مناسب به کشاورزان ارائه کنند.

وی تاکید کرد: باید از شعار دادن پرهیز کرده و به سمت عمل حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در خصوص مسائل صنعت استان نیز خاطرنشان کرد: متاسفانه تنگ نظری برخی از مسئولان و کارشناسان باعث شده که هر روز شاهد تعطیلی یک کارخانه در استان باشیم که این مهم، جای نگرانی دارد.

آیت الله ایمانی یادآور شد: زمانی صنایع الکترونیک ایران در شیراز مستقر شد، اما امروز شاهدیم که این مجموعه با ۲ هزار نفر کارگر به صنایع الکترونیک شیراز تبدیل شده و حال و روز آن نیز برای همگان مشخص است.

وی اضافه کرد: سه نفر تصمیم می گیرند در سه استان کشور یک صنعت را راه اندازی کنند، دو نفر در استان های دیگر کاملا موفق شدند و ۴ سال است که در حال تولید هستند، اما نفر سوم در استان فارس همچنان در خوان اول قرار دارد؛ چراکه متاسفانه یک کارشناس چنان به قلم صنعت استان می زند که باعث فرار صنعتگران شده و در این مسیر باید نمایندگان استان با همکاری مسئولین تلاش بیشتری کنند.

امام جمعه شیراز با اشاره به مباحث گردشگری نیز گفت: تمامی زیستگاه ها برای توسعه صنعت گردشگری در فارس فراهم است، به‌خصوص گردشگری مذهبی که فارس در جایگاه بالایی قرار دارد و امیدوارم در این دوره از مجلس، شاهد شکوفایی اقتصاد مقاومتی در فارس باشیم.