ایلام – امام جمعه ایلام گفت: اقتصاد مقاومتی با ایمان و خود باوری، ایران را به دومین قدرت اقتصادی جهان تبدیل می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: حاصل سه سال تنش زدایی با غرب به ویژه آمریکا برای جلب اعتماد کاخ سفید آنهم با امتیاز دهی دور از انتظار و تضعیف توانمندی های هسته ای، راهبرد اصلی و شعار دولت تدبیر و امید بود در این مدت تمام دولت خلاصه شد در وزارت خارجه و وزارت خارجه هم خلاصه شد در مسئله هسته ای.

وی بیان داشت: اصولا مسئله اصلی و زیر بنای تفکر دولت توافق هسته ای بود و بر اساس این تفکر و نگرش دولت دست به هرکاری زد تا به اهداف خود برسد لذا در همین هسته ای طبق گزارش رسمی آژانس بین المللی انرژی اتمی دولت تدبیر و امید بیش از آنچه متعهد بود و حتی زودتر از زمانی که مقرر شده بود به تعهداتش عمل کرد و حتی با ارسال پیام های غیر مستقیم به آمریکا فهماند حاضر است در حوزه های دیگری هم همکاری کند.

وی افزود: رفت و آمد هیئت های اقتصادی و سیاسی تا این لحظه هیچ دست آورد اقتصادی برای کشور نداشته است و علاوه بر این آمریکا اموال ایران را در خود آمریکا و سایر کشورهای اروپایی غارت می کنند و بدتر از همه اینها برخی از مدیریان داخلی نزدیک به دولت با دریافت حقوق های نجومی نمونه دیگری از غارت اموال عمومی و بیت المال را به نمایش گذاشتند.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: نتیجه اعتماد به شیطان بزرگ تاثیرپذیری در عرصه های فرهنگی سیاسی و امنیتی با این روند اعتماد سازی دولت دور از انتظار نیست و هدف آمریکا از برجام های یک، دو و سه در هم شکستن مقاومت ملت ایران و وادار کردن مردم به تسلیم در برابر خواسته های نابحق و ظالمانه خود است.

حجت الاسلام لطفی گفت: اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا خطاب به دیپلمات های آمریکا در وین مبنی بر اینکه ماجرای مذاکرات هسته ای را با آب و تاب برای نوه هایتان تعریف کنید که چطور ظریف وزیر خارجه ایران را با قدرت وادار به تسلیم کردم، این اظهارات را که در نوع خود اوج گستاخی است اما حاکی از واقعیت تلخ دارد که مسئول ارشد مذاکره کننده هسته ای با عبور از خطوط قرمز تسلیم زور گویی مقام ارشد آمریکا شده است.

وی افزود: بعد از ناکارآمدی و عدم موفقیت توافق هسته ای و اجرای برجام در مزنیه بهبود وضع معیشتی و رونق اقتصادی آیا راهی غیر از اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بیش روی دولتمردان باقی مانده است؟ چرا برخی از مسئولان ارشد دولتی بعد از این همه کارشکنی و بد عهدی آمریکا نسبت به برجام و مذاکرات و توافق هسته ای و برداشتن تحریم ها و برقراری روابط اقتصادی پافشاری می کنند.

امام جمعه ایلام بیان داشت: برخی شکست در برابر طرف های غربی را به عنوان بزرگترین پیروزی و آفتاب تابان القاء می کنند در حالیکه دستبرد آشکار واشینگتن به دارایی های ایران اولین دست آورد برجام بود.

وی افزود: به اذعان همه کارشناسان اقتصادی و دلسوزان تنها عامل برون رفت از مشکلات اقتصادی و دور زدن تحریم های دشمن و بهبود وضعیت معیشتی مردم اجرای سیاست های اقتصاد مقاوتی آنهم با مدیریت جهادی است.

حجت الاسلام لطفی تصریح کرد: با توجه به این که برگزاری اربعین سال ۹۵ در پیش داریم و شاهد صدها هزار زائر اربعین حسینی از سراسر کشور و برخی از کشورهای دیگر در مرز بین المللی مهران خواهیم بود متاسفانه نسبت به احداث زیر ساخت ها به ویژه راه، اقدام چشم گیری صورت نگرفت و فقط قول و وعده های مسئولان مشاهده کردیم و چیزی عمل نشد و بار سنگین پذیرایی از میلیونها زائر بر دوش مسئولان و مردم استان گذاشته شد گرچه مردم و مسئولان استان به رغم کمبودها و امکانات لازم عالی ترین جلوه های مهمانوازی و پذیرایی را به نمایش گذاشتند.

وی عنوان کرد: تکمیل پروژه تفریحی چغاسبز که توسط منابع طبیعی در دست اجراست با مساعدت همه دستگاها و تامین اعتبارات لازم تسریع شود چرا که منطقه چغاسبز مکان بسیار مناسبی برای تفریح مردم در اوقات فراغت و در فصل تابستان و تعطیلات مدارس است.