شادگان ـ امام جمعه شادگان گفت: تمام هم و غم مدیران اجرایی باید رونق‌ بخشی به مساجد باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مجید شرفی در خطبه های این هفته نماز جمعه با گرامیداشت ایام شعبانیه و قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان، ماه قرآن، استجابت دعا و آمرزش گناه است لذا مسلمانان باید از فیوضات این ماه بهره گیرند.

وی، ماه رمضان را خوان رحمت الهی توصیف کرد و افزود: این ماه فرصتی برای پاکسازی روح انسان از پلیدی و گناه است و در همین راستا لازم است هیئت امنای مساجد، ائمه جماعات و مردم این شهرستان مساجد را غبارروبی و عطرافشانی کنند تا حضور جوانان و مردم در مساجد پررنگ تر شود.

امام جمعه شادگان تصریح کرد: بهره گیری از فرصت ماه مبارک رمضان و حضور در مساجد و حسینیه ها برای ارتقای دانش دینی جوانان و نوجوانان با ایجاد امکانات متنوع فرهنگی و دینی بسیار حائز اهمیت است.

شرفی اضافه کرد: مساجد محل مقابل با سیل حملات و تهاجمات فرهنگی دشمنان است. خاستگاه ایستادگی، ایثار و شهادت ملت ایران از مساجد آغاز شد و همچنان نیز ادامه دارد تا زمانی که بر دشمنان غلبه کند.

به گفته وی، تمام هم و غم مدیران اجرایی باید رونق‌بخشی به مساجد باشد، همچنان که مساجد در صدر اسلام مدنظر بود باید امروز نیز از آن غافل نباشیم.

شرفی در بخش دیگری از خطبه های این هفته انتخاب آیت‌الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان را تبریک گفت و افزود: آیت‌الله جنتی عمر خود را برای دفاع از منافع ملی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران هزینه کرد.

امام جمعه شادگان همچنین عنوان کرد: همانطور که مجلس خبرگان در دوره‌های گذشته به وظایف خودش در صحنه‌های گوناگون اجتماع عمل کرده و پشتیبان نظام و رهبری بوده است و به عنوان یکی از بازوان پرتوان رهبری محسوب می‌شده، مجلس خبرگان پنجم نیز در همین صحنه با همان شور و نشاط به صورت فعال‌تر در زمینه‌های مختلفی که نظام نیاز دارد و ضرورت ایجاب می‌کند، مدافع جدی ولایت و رهبری معظم انقلاب خواهد بود.