همدان – امام جمعه موقت همدان با اشاره به وضعیت نامناسب حجاب در جامعه و بیان اینکه متاسفانه به مقوله حجاب در جامعه پرداخته نمی شود، گفت: سکوت مسئولان در مقابل پدیده بی حجابی جایز نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید هاشم موسوی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان با تاکید بر دوری از گناه، عنوان کرد: نوجوان، جوان، میانسال و کهنسال جامعه باید از گناه دوری کنند چرا که این خواسته خداوند، پیامبر و ائمه معصوم و اولیای الهی است.

وی با بیان اینکه اولین خواسته حضرت مهدی (عج) نیز بعد از ظهور، گناه نکردن است، افزود: گناه اثر ناگواری بر روی انسان دارد و حتی گاهی گناه یک فرد بر خانواده، کشور و ملتی اثرگذار است.

وی عنوان کرد: گناه هزاران حجاب بین فرد و خدا ایجاد می کند و میوه گناه دور شدن از تقرب الهی و ارمغان آن خشم و غضب خداوند است.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه در آیه ۷۷ سوره آل عمران خداوند به خطر گناه اشاره دارد، افزود: در این آیه خداوند به گناهکاری که توبه نکرده و از دنیا رفته اعتنا نمی کند و تا روز قیامت سنگینی گناه بر دوش این فرد است.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به وضعیت نامناسب حجاب در جامعه و بیان اینکه متاسفانه به مقوله حجاب در جامعه پرداخته نمی شود، گفت: دولتمردان و مسئولان در مقابل بی حجابی سکوت کرده اند که این امر جایز نیست.

موسوی با بیان اینکه در قرآن ۱۳ آیه در خصوص حجاب آمده است، گفت: زجر کشیدن انسانهای مومن در جامعه بر اثر بدحجابی عده ای از افراد است.

وی همچنین با اشاره به آغاز فعالیت دوره پنجم خبرگان رهبری، گفت: مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی باید سه موضوع انقلابی فکر کردن، انقلابی بودن و انقلابی ماندن را در تصمیمات خود جاری کنند.

حجت الاسلام سیدهاشم موسوی یادآور شد: این دوره از مجلس خبرگان کار خود را با پیام رهبری آغاز نمود که در این پیام وظیفه اصلی خبرگان حراست دقیق و همه جانبه از هویت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است.