نماینده آیت الله سیستانی در کربلا ضمن تمجید از نیروهای عراقی که در حال نبرد با داعش در جبهه فلوجه هستند بر ضرورت توجه به غیر نظامیان و نجات آنها تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسله، احمد الصافی نماینده آیت الله سیستانی در کربلا خطاب به نیروهای امنیتی عراق که در جنگ با داعش در فلوجه به سر می برند گفت: در این روزهای بزرگ که نیروهای امنیتی، مردمی و عشایری ما در حال نبردهای سنگین با تروریست های داعش برای نابودی آنها در عراق هستند باید در برابر بزرگی این نیروها سرتعظیم فرود آوریم.ای کاش ما با شما بودیم و فوز عظیمی به دست می آوردیم.

وی تاکید کرد: آنچه در توان ما است این است که بگوییم قدر و منزلت و اجر بزرگ دارید.ای کاش ما با شما بودیم و حائز فوز عظیم می شدیم و خطاب به شهیدانی که به بهشت جاودان رفتند می گوییم (ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عن ربهم یرزقون).

وی افزود: اما زخمی شدگان و جانبازان این افراد اجر و پاداش مضاعف نزد خداوند دارند یکبار به سبب جهاد و یکبار به سبب صبری که در راه خدا پیشه کردند.اما وظیفه ماست که دردها و آلام آنها را کم کنیم.

نماینده آیت الله سیستانی در کربلا گفت: رزمندگان باید از در مناطق درگیر از افراد بی گناه حمایت کنند.رهایی انسان بی گناه مهمتر از هدف قرار دادن دشمن است.