رامهرمز ـ امام جمعه موقت رامهرمز گفت: نماینده‌ ای در کار خود در دوره چهار ساله موفق است که وامدار هیچ گروه و جریانی نباشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام عبدالامیر فتلاوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رامهرمز با اشاره به آغاز به‌کار دوره جدید مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نماینده‌ای در کار خود در دوره چهار ساله موفق است که وامدار هیچ گروه و جریانی نباشد. نماینده وامدار گروه‌ها و جریانات سیاسی هرگز موفقیتی در دوره نمایندگی کسب نمی‌کند.

وی تصریح کرد: نماینده مجلس باید قبل از هر چیز به وظیفه قانون‌گذاری خود توجه کند و مردم نیز همین انتظار را از آنان دارند.

امام جمعه موقت رامهرمز اضافه کرد: نمایندگان مردم مسئولیتی بزرگ در قبال مردم و نظام‌ دارند، یعنی ضمن حفظ و پایداری از حریم نظام اسلامی در قبال مردم نیز مسئولیتی سنگین دارند و نباید این وظایف ارزشمند خود را حتی لحظه ای از یاد ببرند.

فتلاوی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تصویب قوانین فقط رضایت خدا را در نظر گرفته و با ایستادگی مقابل جهانخواران به فکر خودکفایی و استقلال همه‌جانبه ایران اسلامی بوده و مواضع اصولی امام خمینی(ره) را شاکله مجلس شورای اسلامی قرار دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و اهمیت این ماه مبارک اشاره کرد و گفت: باید در این ماه ضمن تزکیه نفس و ذات خود از طریق قرآن، همواره روح خود را با قرآن مأنوس کنیم.

فتلاوی این ماه را فرصت مناسبی برای نزدیک شدن به خداوند دانست و به روزه داران توصیه کرد: روزه‌داران در این ایام به خصوص در مساجد حاضر شوند و از سخنرانی‌های این ماه مبارک و پر فیض نهایت استفاده را ببرند.

امام جمعه موقت رامهرمز افزود: بهار قرآن در ماه مبارک رمضان است و باید از نشستن در مراسم‌های قرآنی بهره برد. حضور در محافل قرآنی تاثیر زیادی در هدایت انسان‌ها دارد.

وی همچنین به نقش خطیر روحانیت در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: مبلغان دینی باید در این ماه پر فضیلت در راستای تعمیق باورهای دینی مردم نهایت استفاده را ببرند