دامغان – امام جمعه دامغان با اشاره به لزوم نگهداری از ارزش های انقلاب اسلامی، گفت: پیروی از خط امام خمینی (ره) امروزه به معنای حفظ ارزش های ناب اسلامی و انقلابی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان در خطبه های نماز جمعه این هفته دامغان به میزبانی میعادگاه مصلای امام خمینی (ره) این شهر، با اشاره به فرار سیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی (ره)، اظهار داشت: فرهنگ امام (ره) فرهنگ ارزش ها است چرا که ایشان با معرفی این فرهنگ در مقابل دشمنان به ویژه استکبار جهانی و حامیان آنها ایستادند و درس مقاومت و ایثار را به مردم ارائه کردند.

وی افزود: همه ما باید بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) را باشکوه خاصی گرامی بداریم و یاد و خاطره آن رهبر عزیز را در خور شان و شخصیت وی گرامی و زنده نگه داریم چرا که یاد ایشان امروز تداوم بخش ارزش های انقلاب اسلامی است.

مساجد آماده میهمانی خدا

امام جمعه دامغان با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان و تقارن آن با دهه نکوداشت بهداشت مساجد، گفت: مساجد پایگاه فرهنگی و اجتماعی جامعه هستند و از این لحاظ مساجد ما باید بهداشتی باشند و موضوع بهداشت در مساجد جدی و رعایت شود و از سوی دیگر با توجه به قرار گرفتن ایام ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خدا، این اماکن مذهبی می بایست بیش از همه روزهای سال مورد عنایت قرار بگیرند.

حسینیان با تاکید بر اینکه ماه میهمانی خدا، مقدمات و موخرات خاص خود را دارد که پاکیزگی مساجد از جمله آنهاست، ابراز داشت: مساجد در ایام ماه مبارک رمضان مملو از جمعیت نمازگزاران مومن بوده و این امر فراهم آوردن امکانات لازم اعم از بهداشتی و زیرساختی را برای عموم مردم مسجل می سازد.

وی افزود: امروز باید بیش از هر زمانی در جذب مردم به خصوص نسل جوان جامعه به ارزش های معنوی و امامکنی مانند مساجد کوشا باشیم چرا که اگر جوانان ما به این مفاهیم ارزشی جذب شوند، از معضلات اجتماعی و هجمه فرهنگی دشمنان دور خواهند بود.

خبرگان و شورای اسلامی مجالسی انقلابی هستند

امام جمعه دامغان همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات هیئت رئیسه خبرگان و همچنین آغاز به کار مجلس شورای اسلامی در روزهای آتی، گفت: خوشبتانه با جضور گسترده مردم در جای جای ایران اسلامی، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ما، از نمایندگان انقلابی، مومن و متدین مالامال شده است.

حسینیان انتخاب آیت الله جنتی به سمت ریاست خبرگان رهبری را اقدامی هوشمندانه و مقابله با توطئه های دشمنان خواند و ابراز داشت: مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و اعضای جدید در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نکاتی بسیار حائز اهمیت را بیان فرمودند که باید به خوبی به این نکات توجه داشت و به آن عمل کرد که مهمترین انها حفظ اتحاد و همدلی بین آحاد جامعه محسوب می شود.

وی افزود: براساس فرمایشات معظم له همه ما باید مواظب نفوذ دشمنان باشیم چراکه جبههه نفوذ دشمن امروز خیلی خطرناک است و آنها برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران از هر راهی ورود پیدا می کند لیکن باید در این زمینه بسیار هوشمندانه عمل و با ترفندها و توطئه های دشمنان مقابله و مبارزه کنیم.

خبرگان بر راه اتحاد و صلابت ایران اسلامی گام بردارند

امام جمعه میامی نیز در خطبه های نماز جمعه این شهر به میزبانی مسجد جامع، ضمن تاکید بر اینکه خبرگان رهبری با درنظر گرفتن تمامی مسائل انتخابی شایسته داشتند، گفت: خبرگان رهبری با درنظر گرفتن تمامی مسائل انتخابی شایسته داشتند و امیدواریم برای اهداف نظام که همانا صلابت جمهوری اسلامی ایران و اتحاد در بین اقشار مختلف است، گام بردارند.

حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در عرصه های مختلف جامعه، ابراز داشت: مسائل فرهنگی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری بوده که باید در برابر آن هوشیار باشیم از سوی دیگر راه مقابله با نفوذ، شناخت و بصیرت در باره دشمنان است که فعالان فرهنگی و مسئولان ما می بایست بر این مهم، اهتمام ویژه داشته باشند.

وی در ادامه به مقوله جهاد اقتصادی نیز اشاره کرد و افزود: امروز وقتی که ستاد فرماندهی و قرارگاه اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها شکل می گیرد باید در نظر داشت که مسئولان متوجه نیاز امروز جامعه هستند چرا که قرارگاه و ستاد فرماندهی مختص به جنگ هستند و امروز همه اقشار می دانند که ما درحال نبرد و جهاد در عرصه فرهنگی هستیم چرا که دشمنان ما ایمان، تقوا و اخلاق ما را مورد هجمه قرار داده اند و ما باید به ندای مقام معظم رهبری گوش فرادهیم.

نماز جمعه سنگری برای دفاع از ارزش هاست

امام جمعه میامی با اشاره به برگزاری همایش نماز جمعه و قرارگاه فرهنگی استان سمنان به میزبانی میامی در روزهای گذشته، گفت: استفاده صحیح از ظرفیت های فرهنگی و هماهنگی بیشتر دستگاه های مرتبط در تحقق شعار سال از جمله اهداف این همایش بود که با حضور پرشور مسئولان فرهنگی برگزارشد.

صفائی پور در خصوص اهمیت نمازجمعه در جامعه اسلامی تصریح کرد: کمترعبادتی است که قرآن در آن امر به سرعت و پیشی گرفتن نموده باشد اما برای نماز جمعه امر به سرعت و پیشی گرفتن در انجام آن شده است که این می تواند نشان دهنده جایگاه نمازجمعه در اسلام باشد.

وی تاکید کرد: سنگر نمازجمعه مهمترین سنگری است که مردم با پناه بردن به آن می توانند از ترکش های سنگین و حملات فکری غربی ها و دشمنان انقلاب در امان بمانند.