آبدانان – امام جمعه موقت شهرستان آبدانان با اشاره به آغاز به کار مجلس دهم، گفت: نمایندگان مجلس به رفع بیکاری جوانان توجه کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام احمد اسماعیلی در خطبه های نماز جمعه آبدانان با اشاره به آغاز به کار پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، مسئولیت این مجلس را مهم و خطیر دانست و گفت: حراست دقیق و همه جانبه از اسلام وظیفه مجلس خبرگان رهبری است که از جمله نهادهای برآمده از آرمان های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: اگر تا حدودی در بحث هسته ای، تیم مذاکره کننده توانسته به نتایجی دست پیدا کند به واسطه قدرت انقلابی و صلابت نظام جمهوری اسلامی همراه با پشتوانه مردمی و شهدای هسته ای و رهنمودهای مقام معظم رهبری بود که نشان داد هر جایی که قدرت انقلابی بر مابحث این نظام حاکم شود هیچ قدرت استکباری نمی تواند در مقابل اراده ملت رویارویی کند.

وی در بخش دیگری به نقش توطئه های استکبار در سست کردن پایه های انقلاب اشاره و تصریح کرد: تأثیرگذاری استکبار در مراکز تصمیم گیری کشور، کم رنگ کردن باورها و ارزش های اسلامی و تغییر در وظایف ذاتی مسئولان در حل گرفتاری های مردم از توطئه ها و نقشه های شوم استکبار جهانی در مقابله با ایران اسلامی است که هم مسئولان و هم مردم باید در برابر این توطئه ها آگاه و هوشیار باشند.

خطیب موقت جمعه آبدانان با اشاره به هفت خردادماه برگزاری اولین دوره مجلس شورای اسلامی و روز قانون، وظیفه نمایندگان را قانون گذاری و نظارت دقیق بر اجرای قانون دانست و گفت: حفاظت از نظام و پاسداری از ارزش ها و اصول اسلامی، ایجاد اقتصاد پایدار و توجه به رفع بیکاری جوانان باید از مهم ترین دغدغه های نمایندگان مردم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باشد.

وی افزود: عدم توجه به بحث اشتغال جوانان باعث شده که جوانان تحصیل کرده در مناطق محرومی همچون آبدانان بخاطر کسب در آمد به شهرهای بزرگ مهاجرت کنند که این امر ضمن کاهش نیروی انسانی کارآمد در منطقه باعث عدم بازگشت آن ها به شهر خود می شود که امید است نمایندگان و مسئولان جهت جلوگیری از مهاجرت جوانان به ایجاد اشتغال در مناطق کمتر برخوردار توجه کنند.

اسماعیلی با اشاره روز جهانی بدون دخانیات خواستار توجه بیشتر به روستاهای پاک کشور همچون روستای وچکاب جودکی که عاری از دخانیات است، شد.