قم – امام جمعه قم با اشاره به مشکلات برگزاری حج امسال، گفت: سعودی‌ها باید برای حفظ جان و کرامت زائران ایرانی تضمین بدهند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد سعیدی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با اشاره به پایان فعالیت نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: به نمایندگان دوره نهم مجلس خسته نباشید گفته و برای نمایندگان دوره جدید آرزوی موفقیت داریم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت حج امسال بیان داشت: سعودی‌ها مشکلات زیادی را در این زمینه به وجود آورده‌اند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با بیان اینکه تأمین امنیت جانی حجاج موضوع مهمی است که مسئولان به دنبال آن هستند، افزود: در سال گذشته بسیاری از حاجیان کشورهای اسلامی و ایران در عربستان جان خود را از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد: سعودی‌ها باید برای حفظ جان و کرامت زائران ایرانی تضمین دهند که تاکنون زیر بار این موضوع نرفته‌اند و زمان را هم از ما گرفته‌اند.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه با انتقاد از سانسور اخبار دیدار رئیس جمهور با مراجع تقلید، گفت: کسانی به قم سفر و با مراجع تقلید دیدار می‌کنند که مراجع نیز از سر دلسوزی و خیرخواهی تذکراتی می‌دهند؛ اما وقتی می‌خواهند خبر این دیدارها را تنظیم کنند انعکاس کامل فرمایش بزرگان رعایت نمی‌شود که این خلاف ادب و امانت‌داری است.

مقاومت برابر سیل فساد اخلاقی و استکبار

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر انقلاب در این دیدار در سه محور سخنان مهمی ایراد فرمودند که محور اول در حقیقت هویت مجلس خبرگان بود که فرمودند هویت الهی دارد و مجلس خبرگان مجموعه‌ای مجتهدان سراسر کشور هستند که می‌توانند در عرصه گفتمان سازی به دلیل آنکه بر افکار عمومی جامعه تأثیرگذار هستند نقش‌آفرینی کنند.

امام جمعه قم ادامه داد: مقاومت در برابر سیل فساد اخلاقی و ایستادگی در برابر استکبار از نکاتی بود که رهبری به آن اشاره کردند و همچنین فرمودند که اگر بخواهیم قوی باشیم ‌باید جهاد کبیر را در پیش بگیریم که در واقع همان عدم تبعیت از دشمنان است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که جنگ امروز استکبار با ملت ایران جنگی فراتر از عرصه‌های نظامی است که باید در برابر آن‌ها ایستادگی کرد.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه با اشاره به جنگ در سوریه و عراق بیان داشت: این دو کشور همچنان در برابر تروریست‌ها ایستادگی می‌کنند و در این روزها نیز پیروزی‌هایی داشته‌اند و امید است در عراق با حمایت نیروهای مردمی و ارتش شهر فلوجه فتح شود.

منتظران باید اهداف امام زمان (عج) را به درستی بشناسند

وی در ادامه با تقدیر از حضور مردم در جشن‌های نیمه شعبان گفت: منتظران باید اهداف امام زمان(عج) را به درستی بشناسند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اضافه کرد: وقتی امام مهدی(عج) ظهور کنند در برابر ظلم و ظالم خواهد ایستاد و با فساد و بی بند و باری و فقر مبارزه می‌کنند.