هرمز – امام جمعه هرمز گفت: آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارند و حرمین شریفین باید تحت نظر هیأتی از دول اسلامی باشد که دلداده امین به اسلام هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت السلام محمد کاظم مناقبیان درخطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به آغاز فعالیت نخستین مجلس شورای اسلامی در هفتم خرداد سال ۱۳۵۹، بیان داشت: جایگاه و اقتدار مجلس را خود نمایندگان باید حفظ کنند و فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی مبنی بر این که مجلس در راس امور است زمانی می تواند محقق شود که نمایندگان به وظایف خود عمل کنند.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی می تواند با تصویب قوانین درست، صحیح و اصولی، مسیر حرکت دولت را به نوعی ریل گذاری و هدایت کند.

امام جمعه هرمز از نمایندگان مجلس جدید خواست که عمل به وظایف تعیین شده را با لحاظ کردن اهداف بلند امام خمینی(ره)، سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

حجت الاسلام مناقبیان همچنین به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند “مجلس خبرگان موهب الهی است” اشاره کرد و گفت: با توجه به آغاز فعالیت پنجمین دوره این مجلس، نمایندگان خبرگان باید براساس قوانین اقدام کنند.

وی به بیانات اخیر مقام معظم رهبری و کاربرد واژه جدید جهاد کبیر از سوی ایشان اشاره کرد و اظهار داشت: قرآن محور ارزشمندی در عرصه مبارزه فرهنگی با دشمنان است و زمانی اهل جهاد کبیر خواهیم بود که از کفار تبعیت نکنیم.

امام جمعه هرمز با شاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره خرمشهرهای پیش رو که باید آزاد شوند، یادآور شد: یکی از مصادیق این سخن همین فضاهای مجازی است که دل های خرم و خرمشهر را غصب کرده و تبدیل به ویرانه ساخته است.

حجت الاسلام مناقبیان با اشاره به اینکه برای بار دوم هیأت ایرانی برای حج به جده رفتند و متأسفانه حکام لجباز و جاهل آل سعود در برابر خواسته به‌حق ملت ما ایستاده‌اند، تصریح کرد: مردم ما با کرامت هستند و خواهان حجی هستند که به آنها اهانت نشود و امنیت‌شان تأمین شود.

وی بیان داشت: حکام سعودی با وجود اعزام هیات ایرانی برای حل مشکل زائران ایرانی خانه خدا سنگ اندازی می کنند و هیچ تعهدی برای حفظ کرامت و امنیت زائران ما نمی دهند.

امام جمعه هرمز خاطرنشان کرد: حکام آل سعود می‌گویند ایرانی‌ها نمی‌خواهند به حج بیایند اما آنها مصداق کسانی هستند که صد عن سبیل‌الله می‌کنند.

حجت الاسلام مناقبیان اضافه کرد: آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد و حرمین شریفین باید تحت نظر هیأتی از دول اسلامی باشد که دلداده امین به اسلام هستند و جانشان مملو از نفرت از استکبار است.

وی با اشاره به دهه نکوداشت مساجد یادآور شد: وسیع ترین کارکرد مساجد در زمان صدر اسلام کارکرد سیاسی آن بوده که به طور رسمی یک نهاد سیاسی به شمار می رفت و مرکز بصیرت افزایی و محل حل مشکلات مردم بوده است.

امام جمعه هرمز تصریح کرد: باید تلاش شود تا پای جوانان به مساجد بیشتر باز شود که در این صورت کمتر در فاجعه و فسادی که در فضای مجازی رخ می دهد گرفتار می شوند.