بجنورد – امام‌جمعه بجنورد گفت: ایستادگی در مقابل هجمه‌های غرب و غرب‌زدگی جهاد کبیر است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌ های نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: ایستادگی، مقاومت و عدم تبعیت در میدان سیاست، اقتصاد و فرهنگ از دشمن نشان‌ دهنده جهاد کبیر هست که در قرآن به آن سفارش شده است.

یعقوبی افزود: با توجه به اینکه امروز ما در مقابل نفوذ همه‌جانبه از طرف دشمن قرار داریم و دشمن تلاش دارد سبک زندگی خود را بر ما تحمیل کند، باید مجاهدت کبیر را در خود داشته باشیم.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای خبرگان و سپاهیان خاطرنشان کرد: امام خامنه‌ای در دیدارهای هفته گذشته خود با این دو نهاد، موضوع جهاد کبیر را مطرح کردند که همه باید به آن توجه خاص داشته باشند.

امام‌جمعه بجنورد همچنین مبارزه با نفس را جهاد اکبر و نیز مبارزه و شکست دشمن را جهاد اصغر اعلام کرد.

یعقوبی با اشاره به آغاز به کار دوره جدید مجلس خبرگان رهبری گفت: خوشبختانه این دوره از انتخابات مجلس خبرگان افراد جوان‌تر و انقلابی‌تر و کسانی انتخاب شدند که خارچشم انگلیس، آمریکا و اسرائیل هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی‌ها تلاش داشتند تا خاک‌ریز نخست نظام اسلامی را تصرف کنند، اما تلاش آن‌ها بی‌اثر ماند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای تضعیف جایگاه آیت‌الله جنتی گفت: آیت‌الله جنتی عمر خود را در راه نظام اسلامی صرف کرده‌ و خدمات ارزشمندی را برای نظام انجام داده است.

امام‌جمعه بجنورد در بخش دیگر از سخنان خود فروبردن خشم، ارتباط داشتن با مردم و گذشت و بخشش گناه‌کار را مایه بزرگی و عزت انسان اعلام کرد.