گرگان – امام جمعه گرگان با بیان اینکه عربستان باید تعهد کند تا امنیت کامل را برای زائران ایرانی ایجاد کند، گفت: زائران ایرانی زائران خانه خدا هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید کاظم نور مفیدی در خطبه های نماز عبادی – سیاسی جمعه گرگان که در مصلی وحدت این شهر برگزار شد، اظهار کرد: بعد از رحلت پیامبر اعظم (ص) برای اولین بار جنگ داخلی درون کشورهای اسلامی ایجاد شده است. یعنی دو کشور که مسلمان هستند و همه ظواهر اسلامی را انجام می دهند، با یکدیگر در جنگ حق و باطل قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: تشخیص حق و باطل بسیار سخت است و کسی می تواند در این غوغا نجات پیدا کند که اهل صبر و بصیرت باشد و حق را از باطل تشخیص دهد. به مردم سفارش می کنند که مواظب باشید و هر چه را که به شما دستور می دهند انجام دهید اما علامه مجلسی در تعبیر این مسئله گفته است که در جاهایی که به مشکل بر می خورید، زود قضاوت نکنید چراکه هر انسانی برای خود ادله ای دارد.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه سفارش امیرالمومنین علی (ع) برای جامعه اسلامی بسیار نیاز است، گفت: در جنگ نهروان و در حالی که دشمنان در مقابل امام علی(ع) ایستاده بودند، حضرت توضیحاتی در رابطه با جنگ دادند که طبق گفته تاریخ شناسان هشت هزار نفر از دشمنان با شنیدن این سخنان از آنجا رفتند و تنها چهار هزار نفر باقی ماندند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، افزود: طبق گفته امیرالمونین(ع) دنیا جاذبه دارد و فریبنده است و نباید پول، ثروت و مقام ما را به طرف خود بکشد. دنیا در حالی که زیبایی دارد، نازیبا هم هست. به طور مثال در همان لحظه ای فرزندی به دنیا می آید، خانواده بسیار خوشحال می شود اما در همان زمان فرزندی از دنیا می رود و خانواده ای را دچار عزا و ماتم می کند.

خطیب نماز جمعه گرگان گفت: اگر بتوانیم آیات قرآن را در رابطه با آخرت جمع بندی کنیم، از چگونگی زندگی در بهشت و جهنم آگاه می شویم. اگر تلاوت قرآن بر روی انسان تاثیر کمی هم داشته باشد، بسیار ارزشمند است اما اگر کسی به دلیل بدست آوردن شهرت یا مقام قرآن بخواند، خدا بر او لعنت می فرستد.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی بیان کرد: در روایات آمده است که به هر اندازه ای که قرآن خوانده شود، انسان در بهشت از مقامات عالی برخوردار می شود. انسان نباید به این دنیا و اموالی که دارد دلبسته باشد چون روزی از دنیا خواهد رفت و زندگی نیز در آخرت خواهد داشت. آبادکردن این دنیا از وظیفه هر مسلمانی است و به فرمان خداوند همه مسلمانان باید این کار را انجام دهند.

امام خمینی تنها به دنبال رضای حق و خدا بود

امام جمعه گرگان در خطبه دوم نماز جمعه گرگان گفت: در دهه آخر ماه شعبان قرار داریم و در این روزهای منتهی به آغاز ماه مبارک رمضان، مومنین باید مساجد و خانه های خدا را پاکیزه و تمیز کنند. این روزها مسئولین حج و زیارت کشورمان با عربستان در حال مذاکره هستند تا بتوانند به توافقی برسند که زائران ایرانی به زیارت خانه خدا بروند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه عربستان باید تعهد کند تا امنیت کامل را برای زائران ایرانی ایجاد کند، گفت: زائران ایرانی زائران خانه خدا هستند و عربستان اجازه ندارد تا زائران خدا را به خانه اش راه ندهد.

او با اشاره به سخنرانی تاریخی امام خمینی(ره) در ۱۳ خردادماه در مدرسه فیضیه قم، اظهار کرد: امام راحل هدفی جز رضای حق و خدا را نداشتند و همه مردم ایران نیز این مسئله را به خوبی لمس و احساس کرده اند.

امام جمعه گرگان گفت: فردا افتتاحیه مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و نمایندگان استان گلستان باید بدانند که نماینده شهرها نیستند بلکه باید به نمایندگی از استان گلستان در مجلس حضور یابند و هدفشان رشد و تعالی استان باشد. مجلس ریل های قطار را مرتب می کند و دولت نیز باید با قطار بر روی این ریل حرکت کند.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی تصریح کرد: کشور ما با مشکلات بسیاری رو به رو است و حتی می توانیم یک میلیون مشکل نیز نام ببریم. نمایندگان مجلس باید هر یک از این مشکلات را اولویت بندی کنند و یک به یک به دنبال رفع آنها باشند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگانن رهبری، بیان کرد: اگر بتوانیم تولید را در کشور رونق دهیم، بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری حل می شود. یکی از معانی اقتصاد مقاومتی این است که از تولید ملی حمایت کنیم و از اجناس ایرانی استفاده کنیم اما تولیدکنندگان نیز باید محصولات خوبی را به مردم ارائه دهند تا جامعه به سمت استفاده از محصولات با کیفیت ایرانی سوق داده شود.

امام جمعه گرگان در پایان خاطرنشان کرد: اگر به این شکل به سمت رفع مشکلات برویم، می توانم قول دهم که در ۱۰ یا ۲۰ سال آینده وضعیت کشور ما از وضعیت حال حاضر بسیار بهتر خواهد شد. قاچاق کالا در کشور بسیار زیاد اتفاق می افتد و قوه قضاییه باید با جدیت و قاطعیت به این مسئله ورود پیدا کند و با عوامل این کار برخورد قانونی داشته باشد.