یزد ـ امام جمعه موقت یزد، بخشی نگری در وضع قوانین را خلاف مصالح کشور دانست و گفت: در وضع قوانین باید وضعیت کلان کشور در نظر گرفته شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد حسن معز الدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به آغاز به کار مجلس شورای اسلامی از هفته آینده اظهار داشت: کار مجلس قانونگذاری و بستر سازی برای انجام امور کشور به نحو مطلوب است.

وی عنوان کرد: نماینده مجلس در وضع قوانین کشور نباید بخشی نگری کند که این امر به صلاح کشور نیست بلکه باید در وضع قوانین وضعیت کلان کشور را مدنظر قرار دهد.

معزالدینی با بیان اینکه نماینده نباید وکیل دولت باشد، تصریح کرد: هر لایحه‌ای به مجلس آمد نباید به سرعت تصویب شود اما نباید در مسیر دولت نیز سنگ اندازی کرد بنابراین نماینده با انجام کار کارشناسی و تحقیق و بررسی به تایید را رد لوایح ارائه شده از سوی دولت بپردازد.

امام جمعه موقت یزد بر رعایت نزاکت و حق و حقوق دیگران در مجلس نیز تاکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی متعلق به یک کشور اسلامی است بنابراین باید از ویژگی های اسلامی نیز برخوردار باشد.

نمایندگان از مسائل حزبی و جناحی دوری کنند

وی همچنین از نمایندگان مجلس خواست تا خود را درگیر مسائل حزبی و جناحی نکرده و اولویت برنامه آنها، رسیدگی به امور مرتبط با مردم باشد.

معزالدینی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم بازنگری در قوانین بازار تاکید کرد و اظهار داشت: شایسته جامعه اسلامی به ویژه دارالعباده یزد نیست که قیمت یک کالا در هر واحد صنفی متفاوت باشد.

وی افزود: قانونگذار باید قوانین را به نحوی وضع کند که افراد از قوانین راه فرار نداشته باشند ضمن اینکه نباید به نحوی عمل شود که به مردم و کسبه نیز فشار وارد شود.

معزالدینی تصریح کرد: با وضعیت فعلی اگر کسی در بازار بیکار شود به طور قطع شرمنده خانواده خود خواهد شد.

امام جمعه موقت یزد همچنین با اشاره به بازگشایی مجلس خبرگان رهبری اظهار امیدواری کرد: این مجلس نیز آنچنان که باید مسائل و مشکلات مردم و کشور را مورد بررسی قرار دهد و کاری کند تا وحدت اسلامی حفظ شود.

برگزاری کنفرانس مجمع کشور های اسلام وحدتی در مقابل تکفیری ها بود

معزالدینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنفرانس مجمع کشورهای اسلام در یزد با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از مهمانان و اندیشمندان کشورهای اسلامی عنوان کرد: برگزاری این کنفرانس زمینه ساز وحدت در برابر تکفیری‌ها است.

وی با اشاره به اینکه این کنفرانس برکات بسیاری به دنبال داشت، افزود: این کنفرانس به دنیا نشان داد که اسلام دین انفجاری نیست و اگر جنگی بر مسلمانان تحمیل نشود، آنها به کسی حمله نمی‌کنند بلکه همواره از موضع دفاع در جنگها شرکت کرده اند.

معزالدینی یادآور شد: یکی از بهترین مصوبات این کنفرانس این بود که قرار شد یک مدرسه تقریب مذاهب تشکیل شود تا همگان با نظریات مذاهب مختلف آشنا شوند و وحدت و انسجام بیشتری در بیان مسلمانان برقرار شود.

وی در خطبه اول نمازجمعه نیز با بیان اینکه تابستان فصل فراغت جوانان و نوجوانان از تحصیل است، افزود: لازم است شیوه های قدیمی در غنی سازی اوقات فراغت جوانان به کار گرفته شود زیرا بر اساس این شیوه، جوانان در ایام تابستان برای فرا گرفتن حرفه ای به کارگاه یا بازاری سپرده می شدند تا آینده شغلی آنها نیز تضمین شود اما اکنون خانواده ها دائم به دنبال فرستادن دانش آموزان از این کلاس به کلاس دیگر و گرفتن مدرک هستند.