یاسوج – امام جمعه یاسوج مجلس موفق را مجلسی دانست که نمایندگان آن در قید و بند مسائل حزبی نباشند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید‌ علی‌ اصغر حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر یاسوج گفت: از روز نهم خرداد نمایندگان فعالیت خود را آغاز می‌کنند و به طور قطع نماینده‌ ای که از قید و بند مسائل حزبی آزاد باشد کارنامه موفق‌ تری در این مجلس خواهد داشت.

وی تصریح کرد: یک نماینده مجلس نباید وام‌دار هیچ فرد یا گروه خاصی باشد و باید به مصالح جامعه توجه کند.

حسینی مهم‌ترین وظیفه نمایندگان را قانونگذاری دانست و اظهار کرد: انحراف از این وظیفه مهم نمایندگان را از خدمت به مردم و کشور باز می دارد.

امام جمعه یاسوج همچنین با بیان اینکه این استان در دوران طاغوت و مجلس فرمایشی آن نماینده ای نداشت، گفت: تمامی پیشرفت‌های استان مربوط به پس از پیروزی انقلاب است.

حسینی همچنین با اشاره به نزدیکی به ماه مبارک رمضان، بر غبار روبی و عطرافشانی مساجد استان تاکید کرد.

امام جمعه یاسوج تاکید کرد: مردم باید به واسطه حضور خود در مساجد آنها را آباد کنند.

یاسوج با کمبود مسجد مواجه است

وی با اشاره به تعداد کم مساجد موجود در شهر یاسوج گفت: مردم باید حضور بیشتری در مساجد داشته باشند.

حسینی همچنین به فریضه حج اشاره کرد و اظهار داشت: حج ابراهیمی یکی از مهم‌ترین و مقدس‌ترین عبادت‌ها و مناسک در دین مبین اسلام است.

وی افزود: مسلمانان جهان سالانه در کنگره عظیم حج شرکت می‌کنند و این کنگره محور وحدت همگرایی و همفکری مسلمانان است.

حسینی با اشاره به حادثه منا در حج سال گذشته و شهادت بسیاری از هموطنان در این حادثه گفت: ماموران بی‌کفایت آل سعود سال گذشته مسبب شهادت هزاران حاجی از کشور ایران وسایر کشورهای مسلمان شدند.

وی افزود: حکومت آل سعود نه تنها به خاطر به وجود آمدن این فاجعه انسانی عذرخواهی نکرد بلکه در حال کارشکنی برای عدم شرکت مسلمانان به ویژه زائران ایرانی در مراسم معنوی حج امسال هستند.

وی با اشاره به تلاش مسئولان کشوری و مسئولان حج و زیارت کشور برای رفع این مشکل ابراز امیدواری کرد: امسال تعدادی از زائران ایرانی به آرزوی دیرینه خود رسیده و به زیارت معبود بروند.

حسینی همچنین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام سید علی اکبر ابوترابی را تسلیت گفت و یاد آن آزاده فقید را گرامی داشت.