زنجان – نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: نمایندگان مجلس نسبت به رفع مشکلات و چالش‌ های استان حساس بوده و برای توسعه همسو و هماهنگ با هم تلاش کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام علی خاتمی در خطبه‌ های نماز جمعه شهر زنجان، بابیان اینکه مسجد پایگاه اولیه اسلام بوده و همواره نقش مهمی در تصمیمات در جامعه اسلامی داشته است، افزود: در زمان هجرت حضرت محمد (ص) مسجد به‌عنوان دارالحکومه بود که همه تصمیم‌ های مهم سیاسی و اجتماعی در آن صورت گرفته و به مسلمانان ابلاغ می‌شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بااشاره به نام‌گذاری دهه آخر ماه مبارک شعبان به‌عنوان دهه کرامت، ادامه داد: نام‌گذاری دهه آخر ماه مبارک شعبان به‌عنوان دهه کرامت اقدام خوبی از سوی دست‌اندرکاران و اهالی مسجد است و در این ایام همه‌کسانی که به‌نوعی با مساجد در ارتباط هستند اقدام به غبارروبی از مساجد کرده و خانه امن الهی را برای استقبال از ماه مبارک رمضان آماده می‌کنند.

حجت‌الاسلام خاتمی در ادامه با اشاره به آغاز به‌کار مجلس دهم، افزود: نمایندگان مجلس نسبت به رفع مشکلات و چالش‌های استان حساس بوده و برای توسعه استان همسو و هماهنگ باهم تلاش کنند.

وی ادامه داد: جایگاه و اقتدار مجلس را خود نمایندگان باید حفظ کنند و فرمایش بنیان‌گذار انقلاب اسلامی مبنی بر این‌که مجلس در رأس امور است زمانی می‌تواند محقق شود که نمایندگان به وظایف خود عمل کنند.

حجت‌الاسلام خاتمی متذکر شد: پنج نفر از استان زنجان در مجلس شورای اسلامی حضور دارند و باید بدانند طبق قانون اساسی نماینده مجلس نه تنها نماینده یک شهر و استان بلکه نماینده کل ملت ایران هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: باید با تمام قوا و در چارچوب قانون در راستای تعالی کشور تلاش کنند و علاوه بر تدین و شجاعت، علاقه‌مند به پیشرفت کشور باشد که آن را در زوایای مختلف ازجمله با بهره‌گیری از پتانسیل جوانان بااستعداد، شکوفا کنند.

حجت‌ الاسلام خاتمی افزود: سالروز آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: این قول امام خمینی (ره) که فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد» به خوبی بیانگر این مطلب است که اگر شما درراه خدا جهاد کردید، خدای متعال پشت سر شما خواهد بود.

وی ادامه داد: دشمن طی سال‌های پیروزی پس از انقلاب از هیچ توطئه‌ای علیه ملت ایران اسلامی فروگذار نکرده است و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی باید در این جنگ نامتقارن با ایستادگی، عدم تبعیت از دشمن و مقابله، جهاد اکبر را به خوبی به منصه ظهور برسانیم.