اراک – امام جمعه اراک گفت: پیاده سازی اقتصادمقاومتی که همواره موردتاکید مقام معظم رهبری قرار دارد در گرو اصلاح الگوی مصرف، بهره گیری از ظرفیت های داخلی و پرهیز از مصرف گرایی و تجمل گرایی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک اظهار داشت: باید در راستای جامه عمل پوشاندن به فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین رشد و پیشرفت اقتصاد کشور تلاش کنیم و در این مسیر باید از استعدادها و ظرفیت های داخلی کشور بهره گرفته شود.

وی افزود: کیفیت کالاهای تولیدی داخلی باید افزایش یابد و از سوی دیگر مصرف کنندگان نیز باید به استفاده از کالاهای اخلی روی بیاورند تا ضمن حمایت از تولید کننده، زمینه رشد تولید و افزایش اشتغال نیز فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: در راستای افزایش کیفیت تولیدات داخلی بهره گیری از علم روز و فناوری های جدید عامل موثری است که ضمن کاهش هزینه های تولید، موجب ارتقای کیفیت محصولات و درآمدزایی و همچنین رفع بخشی از مشکلات اقتصادی جامعه و مسائل معیشتی مردم می شود.

دری نجف آبادی افزود: مردم نیز در این راستا باید از مصرف گرایی و تجمل گرایی پرهیز کرده و صرفه جویی به کار بندند تا الگوی مصرف در جامعه اصلاح شود.

امام جمعه اراک با اشاره به آغاز به کار مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: مردم شریف استان مرکزی در دو انتخابات مجلس که اواخر سال گذشته و اردیبهشت ماه امسال برگزار شد حماسه آفرینی کردند و وفاداری خود را به نظام اسلامی نشان دادند، به همین سبب نمایندگان متخب مردم نیز باید بدانند با رای همین مردم به مجلس راه یافته اند و باید برای این مردم خدمت گذاری کنند و در جهت رشد و توسعه هم جانبه استان بکوشند.

دری نجف آبادی تاکید کرد: همگرایی و اتحاد نمایندگان استان در مجلس اهمیت بسیاری دارد و این منتخبین باید از هر گونه بازی سیاسی و جهت گیری به دور باشند و فقط در راستای منافع مردم قدم بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: مجلس خبرگان رهبری در حقیقت به وجود آورنده ارتباط میان مردم و ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است و با توجه به اینکه اعضای این مجلس نیز مستقیما از سوی مردم انتخاب می شوند باید از آرمان های مردم شهیدپرور و همچنین ولایت فقیه با تمام توان پاسداری کنند.