نهاوند – امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه آیت‌ الله جنتی فردی مبارز و از شاگردان امام بوده‌اند، گفت: شورای نگهبان در مقابل نفوذ دشمن با توجهات امام زمان (عج) مصون ماند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام‌ و المسلمین عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه‌ های نماز جمعه نهاوند ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و توصیه به تقوای الهی، گفت: در روز قیامت افراد کافر دسته‌ دسته به جهنم روانه می‌شوند و افراد صالح و پرهیزکار به بهشت روانه خواهند شد.

وی ادامه داد: داشتن تقوا قبل از آخرت در دنیا برکاتی دارد چراکه اگر تقوا داشته باشیم تمامی نعمت‌ها را قدردانیم و به‌موقع و به‌اندازه از آن استفاده می‌کنیم و اسراف نیز نمی‌کنیم.

وی بابیان اینکه فاصله بین انسان باتقوا و بی‌تقوا جهنم و بهشت است، گفت: کسانی که کافر شدند و برای خداوند شریک قائل‌اند عاقبت امر اهل جهنم هستند و بدترین جنبندگان روی زمین هستند و نقطه مقابل آن نیز انجام اعمال صالحین و ایمان داشتن است.

امام‌جمعه نهاوند با اظهار به اینکه خوب و بد بودن انسان بی‌حدوحصر است، گفت: انسان قدم‌به‌قدم می‌تواند به‌جایی برسد که از اولیا الله باشد و خدایی نکرده چنان سیر نزولی را طی کند که حتی از صدام و هیتلر نیز بدتر و جانی‌تر باشد.

وی با اشاره به دو مسئله اسراف و روابط اجتماعی در جامعه گفت: انسان موجودی است که هیچ‌گاه نفس وی سیر نخواهد شد و اگر با آن مدیریت‌شده برخورد کند فردی صالح شود و اگر باری به هر جهت باشد فردی سربار و معضل جامعه شود.

وی با اشاره به بی‌حدومرز شدن روابط اجتماعی با شیوع ابزارهای ارتباط‌جمعی گفت: باید از گناهان کوچک بپرهیزیم تا گرفتار گناهان بزرگ‌تر نشویم چراکه فردی که امروز گرفتار شهوت‌رانی و روابط نامشروع است روزی از چشم‌چرانی شروع کرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین در بیانات آغازین خطبه دوم نماز جمعه نهاوند ضمن تأکید مجدد بر تقوای الهی و توجه ویژه به آنچه انجام می‌دهیم، گفت: انسان هر عملی در این دنیا انجام دهد نتیجه آن را علاوه بر آخرت در دنیا نیز خواهد دید بنابراین با اندکی تفکر و تدبر می‌توان فهمید که بلایا و مشکلات موجود در امورات ما مربوط به کدامین گناه ما است.

وی بابیان اینکه در روایتی همچنان که در آیه آخر سوره آل‌عمران آمده است اشاره‌شده که واجبات را انجام دهید، محرمات را ترک کنید، در برابر دشمن مقاومت کنید و رابطه خود را با امام زمان خود حفظ و تقویت کنید، گفت: مقام معظم رهبری دربیانی فرمودند که مقاومت در منطقه تقویت شود و حضرت علی (ع) دراین‌باره می‌فرمایند که اگر به دنبال دشمنان خود نروید و با آن‌ها مبارزه و در مقابل آن‌ها مقابله نکنید لاجرم ذلیل خواهید شد.

وی اظهار کرد: هر عقل سلیم و آگاهی می‌داند که اگر در زمان دفاع مقدس به مبارزه با صدام نمی‌رفتیم ایران نیز جزئی از خاک عراق بود فلذا می‌طلبد امروز نیز به مبارزه و مقابله با داعش برویم و نگذاریم این دشمنان، اسلام را سرکوب کنند و اگر هم‌توان رفتن نداریم با کمک‌های مالی و معنوی خود به دفاع از مدافعان حرم که جان خود را بر کف دست گرفته اند و خانواده‌های خود را رها کرده‌اند بپردازیم.

امام‌جمعه نهاوند در ادامه به رهنمودهای امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای اشاره کرد و گفت: امام خمینی در سخنانی می‌فرمایند که من نگران این هستم که در پیاده کردن اسلام ناب محمدی سستی کنیم.

وی افزود: اگر باورمان شده که مراجع و امام خامنه‌ای نائب امام زمان در زمان غیبت ایشان هستند و باواسطه نائب خداوند بر زمین هستند وجود سستی و شک و تردید نباید در بین ما جایی داشته باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مغیثی بابیان اینکه مقام معظم رهبری در هفته گذشته در سخنان خود بر موضوعاتی مهم اشاره داشتند که با تعبیر جهاد اکبر از آن یادکردند، گفت: آمریکا زمانی تمام هدف خود را بر مسائل هسته‌ای معطوف کرده و موجب پذیرش مذاکره از سوی دولت و مقام معظم رهبری شد هرچند که ایشان فرمودند که آمریکا قابل‌اعتماد نیست.

وی گفت: امروز نیز بحث آزمایش‌های موشکی و حزب‌الله را به میان می‌کشند که دیگر فایده‌ای ندارد.

امام‌جمعه نهاوند گفت: رهبری در هفته اخیر بابیان اینکه در مقابله با دشمن جهاد کبیر نیاز است فرمودند که خرمشهرها در پیش است.

وی اظهار کرد: امروز شکل و شمایل و اعتقادات داعش بازمان صدام فرق کرده است و به بهانه اسلام جنگ و کشتار مسلمانان را در پیش‌گرفته‌اند ولی آنچه پیداست این است که همان فرمان دهندگان به صدام در حال تبیین راه و نقشه برای داعش هستند.

وی بابیان اینکه با تشکیل هیئت‌رئیسه جدید مجلس خبرگان همچنان که درگذشته انقلابی بوده، انقلابی ماند گفت: مجلس خبرگان امروز نیز انقلابی هستند و منفذی برای نفوذ بر این ارکان که تصمیم گیر و تصمیم‌ساز هستند وجود ندارد.

وی اظهار کرد: آیت‌الله جنتی فردی مبارز هستند که در برابر تمامی مسائل مشکلات و ناملایمات موجود مواضع خود را به‌صراحت اعلام کرده‌اند فلذا فردی مفید برای ریاست مجلس خبرگان هستند.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه آیت‌الله جنتی فردی مبارز و از شاگردان امام بوده‌اند، گفت: شورای نگهبان در مقابل نفوذ دشمن با توجهات امام زمان (عج) مصون ماند.

وی به نقض آتش‌بس در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: تا زمانی که آمریکا به سیاست حمایت تروریست خوب خود ادامه دهد این مسائل ادامه دارد.

وی گفت: آمریکا هیچ‌گاه نخواهد گذاشت تروریست و داعش از بین برود چراکه منافع آن‌ها را نیز تأمین می‌کنند.

وی در پایان به دهه نکوداشت مساجد اشاره کرد و گفت: همچنان که حدود ۱۰ روزبه آغاز ماه رمضان داریم باید هیئت‌امنای مساجد در راستای غنی‌تر شدن فعالیت‌های خود از مبلغین اعزامی از قم و شهرستان استفاده و حداقل نمازهای یومیه را به جماعت برگزار کنند و جلسات قران و غیره را برپا دارند و فقط به غبارروبی مساجد اکتفا نکنند.