سیریک – امام جمعه سیریک گفت: روستای داربست بشاگرد از بلاتکلیفی تعیین موقیعت جغرافیایی خارج شود چون مردم این روستا در اسم جزء بشاگرد است اما تمام مایحتاج خود را از سیریک تهیه می کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام علیرضا صفایی حائری در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته شهرستان سیریک با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان خود را برای رفتن به مهمانی خداوند آماده کنیم.

وی با اشاره به برکات این ماه برای انسان ها، افزود: از برکات این ماه این است که انسان با معبود خود انس می گیرد و همواره روح خود با معارف الهی صیقل می دهد.

امام جمعه سیریک در ادامه با اشاره به اینکه دهه آخر ماه شعبان المعظم هر سال به عنوان دهه بهداشت و نکوداشت مساجد نام گذاری شده است، تصریح کرد: در این ایام برنامه های مختلفی در جهت پاک سازی و آماده کردن مساجد برای اینکه به استقبال ماه مبارک رمضان بریم اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام صفایی اضافه کرد: رعایت بهداشت و نظافت یکی از نشانه های جامعه فرهنگی است و اینکه در تمام سطوح یک جامعه مسلمانی اجرا می شود و باید این موضوع به صورت جمعی نهادینه شود چون بهداشت در زندگی و رفتار اجتماعی و فرهنگی و روحی هر انسان تاثیر دارد.

وی در ادامه به روز جهانی بدون دخانیات اشاره و بر لزوم کاهش مصرف دخانیات تاکید کرد و افزود: همانطوری که همه مطلع هستند استعمال دخانیات یکی از عوامل مرگ و میر در جهان است و چه بسا که مضرات زیادی هم برای فرد مصرف کننده و هم افراد جامعه دارد.

امام جمعه سیریک در ادامه با تاکید به مسئولان نسبت به اینکه به فریاد مردمان روستای داربست بشاگرد برسید، بیان داشت: فاصله روستای داربست بشاگرد با مرکز شهرستان سیریک تقریبا۶۰ کیلومتر است در صورتی که تا مرکز شهرستان بشاگرد بیش از ۲۷۰ کیلومتر فاصله دارد و تمام امورات و مایحتاج روزانه خود را به صورت ماهانه از سیریک تهیه می کنند.

وی گفت: مسئولان سه شهرستان بشاگرد، جاسک و سیریک و در راس آنها استانداری هرمزگان نسبت به خواسته مردمان این روستا و اینکه از بلاتکلیفی تعیین موقیعت جغرافیایی خارج شوند، توجه کنند چون مردم این روستا در اسم جزء بشاگرد است اما تمام مایحتاج خود را از سیریک تهیه می کنند و از نعمت هایی همچون آب ،مدرسه ،خانه بهداشت و دیگر موارد محروم هستند.