زنجان – امام‌ جمعه ابهر گفت: نمایندگان مجلس دهم درد های مردم را شناسایی کنند و سریعا با وضع قانون درست در فکر درمان باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه ظهر ابهر بابیان اینکه مسجد همواره در تحولات تاریخی جوامع اسلامی تأثیرگذار بوده است، افزود: مسجد پویا و فعال می‌تواند جامعه را بیمه کند و این امر همواره در تاریخ ثابت‌شده است.

وی ادامه داد: وسیع‌ترین کارکرد مساجد در صدر اسلام، کارکرد سیاسی آن‌ها بود، به‌طوری‌که مسجد رسماً یک نهاد سیاسی در جامعه به شمار می‌رفت و شواهد تاریخ نشان می‌دهد که مساجد مرکز تبیین و بصیرت افزایی و محل حل‌وفصل مشکلات مردم بود.

رحیمی گفت: مهم‌ترین پایگاهی که می‌تواند محل امن و محل آموزش و تربیتی واقع شود مسجد است و هر مقدار مردم برای مسجد سرمایه‌گذاری کنند، به‌عنوان یک سپرده‌گذاری است.

امام جمعه ابهر لزوم توجه و تلاش بیشتر برای حضور جوانان در مساجد را مورد تاکید قرار داد و افزود: همه باید تلاش کنند پای جوانان را به مسجد بکشند. امروزه جامعه را دشمن با انواع دجال‌واره‌ها گرفته است و امروزه پدیده‌ای به نام فساد و فحشا در فضاهای مجازی را شاهد هستیم. مسئله‌ای که به جرأت می‌توان از آن به فاجعه قرن بیست و یکم نام برد.

رحیمی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: اگر این روزها حضرت آقا می‌فرمایند: «خرمشهرهایی پیش روی ملت ایران است که باید آزاد شود» یکی از مصادیق همین است. امروز دل‌های خرم و خرمشهر را دشمن با این فضا غصب کرد و این دل‌های خرم و خرمشهر را تبدیل به ویرانه می‌کند. امروز وظیفه بسیج و سپاه، نیروی امنیتی و اطلاعاتی و قضایی و عموم مردم این است که در مقابل این دجال‌ها بایستند و این خرمشهرها را که تبدیل به ویرانه کرده‌اند، آزاد کنند.

رحیمی گفت: نمایندگان مجلس دهم دردهای مردم را شناسایی کنند و سریعاً با وضع قانون درست در فکر درمان باشند.

امام‌جمعه ابهر همچنین با گرامیداشت سالگرد رحلت حضرت امام (ره) گفت: گرامیداشت یاد امام (ره) به‌عنوان تعظیم شعائر الهی است و حرکت به‌طرف حرم امام (ره) به‌منزله حرکت به بیت‌الله است، چون در آنجا عبد خدا آرامیده است.