اهواز ـ امام جمعه موقت اهواز گفت: شایسته نیست آب شرب مردم خوزستان به استان های دیگر منتقل کنند تا آن استانها آباد شوند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محسن حیدری در خطبه های نماز جمعه اهواز در محل مصلای مهدیه امام خمینی (ره) با اشاره به مناسبت های ماه جاری و گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی (ره) اظهار کرد: ۱۴ خرداد روز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی است و باید همه مردم برای بزرگداشت این روز خود را آماده کنند.

وی افزود: در این زمینه باید همه آحد مردم و مسئولان دست به دست یکدیگر داده و تلاش کنند تا برنامه های به همین مناسبت باشکوه هر چه تمام و در خور شان برگزار گردد.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: عزت و اقتدار نظام اسلامی مرهون شخصیت حضرت امام است که با همه مشکلات این انقلاب را رهبری و در بحران های مختلف ملت را نجات داد.

حیدری بیان کرد: برای نسل امروز و فردا که حیات بنیانگذار جمهوری اسلامی را درک نکردند بسیار لازم است که در برنامه های سالگرد افکار و اندیشه های امام راحل برای آنان تبیین شود.

وی در بخش دیگری از خطبه ها عنوان کرد: هنوز خسارات ناشی از سیل ماه گذشته در استان به کشاورزان پرداخت نشده است. نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در نامه ای که به رئیس جمهوری نوشتند تاکید کردند که انتقال آب از استان طبق قانون تنها برای مصرف شرب باشد و خسارت کشاورزان سیل زده استان نیز پرداخت شود. خودم این نامه را به رئیس جمهوری رساندم تا به این خواسته که از سوی مردم استان نیز هست رسیدگی شود.

امام جمعه اهواز افزود: شایسته نیست آب شرب مردم خوزستان که در دوران دفاع مقدس سختی های زیادی را متحمل شده اند را به استان های دیگر منتقل کنند تا آن استانها آباد شوند.

نیروی انتظامی با مصرف علنی دخانیات برخورد کند

آیت الله حیدری در ادامه به آغاز هفته دخانیات اشاره کرد و گفت: به لحاظ فقهی مصرف دخانیات حرام است مگر آنکه ترک دخانیات برای فرد مصرف کننده ضرر داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مصرف دخانیات در اماکن عمومی ممنوع است و نیروی انتظامی باید با افرادی که در اماکن عمومی از دخانیات و قلیان استفاده می کنند برخورد کند ادامه داد: باید شرایطی را فراهم کرد که جوانان هر چه بیشتر از این مواد افیونی و خانمانسوز دوری کنند.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: در این زمینه می توان با فراهم آوردن شرایط تفریحات سالم ورزشی و فرهنگی و اجتماعی، مردم به ویژه نسل جوان را به سوی فعالیت هایی قابل قبول هدایت کرد.

حیدری در ادامه به آغاز به کار پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: در افتتاح پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ریاست مجلس انتخاب شد هر چند استکبار تلاش داشت تا شخصیت این فرد انتخاب شده (آیت الله احمد جنتی) را تضعیف کند اما مجلس خبرگان رهبری با انتخاب به جای خود وی را رییس مجلس کرد.

وی در پایان، با اشاره به عملکرد ایران در بخش انرژی هسته ای تصریح کرد: کشورهای مقتدر دنیا قبول کرده اند که ایران حق غنی سازی هسته ای را دارد و هیچگاه از حق و حقوق خود کوتاه نخواهد آمد.