بوشهر – امام جمعه آبدان گفت: جوانان هوشیار و بیدار ما در شرایط کنونی با فتح خرمشهر های جدید دشمنان را ناکام می‌کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام محمد حمیدی نژاد در خطبه‌ ای امروز نماز جمعه آبدان با اشاره به مساله مبارزه با نفس اظهار داشت: مبارزه با دشمن واجب است و مبارزه با نفس هم واجب است و وقتی ما در مقابل نفس کوتاهی می‌کنیم ابلیس طمع می‌کند و به خاطر همین هست که ماه مبارک رمضان تمرین دشمن با نفس است.

وی با اشاره به اینکه در سیره پیامبران و معصومین بر استقبال از ماه رمضان تاکید شده است، بیان کرد: عده ای هم جاهلانه با آمدن ماه مبارک ناراحت و سرخورده هستند.

امام جمعه آبدان در ادامه به مسئله جهاد کبیره اشاره و خاطرنشان کرد: جهاد کبیره به معنی تبعیت نکردن از دشمنان است؛ دشمن می‌خواهد شما تسلیم شوید که نباید تسلیم شویم که این جهاد اکبر است. تفنگ در دست گرفتن جهاد اصغر است و تن ندادن به دشمن همان جهاد اکبر است.

حمیدی نژاد تصریح کرد: دشمنان با تغییر نگرش مردم و مسئولان تلاش در ساقط کردن انقلاب دارند که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند که من مکررا بدترین جنگ را در نفوذ در دستگاه‌های دولتی و مسئولان صاحب کرسی می‌دانم.

خطیب نماز جمعه آبدان گفت: دشمنان شورای نگهبان، سپاه و جوانان انقلابی و مومن و مهمتر از همه خود رهبر را هدف قرار داده اند و متاسفانه امروزه برخی از مسئولین حرف رهبر را گوش نداده‌اند و با نفوذ دشمن به ضربه زدن به انقلاب کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه چرا دشمنان از رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و هاشمی رفسنجانی ناراحت نیستند، افزود: دشمن آنها آیت الله جنتی است که خار چشم آنهاست و با توجه به اینکه با رای حداکثری مجلس خبرگان شد، سیلی محکمی بر دهان دشمنان داخلی وخارجی زده شد.

وی بیان کرد: امروزه خرمشهرهای زیادی در پیش است و نکته مهم که در خرمشهر روی داد این بود که با خیانت مسئولان وقت و شخص بنی صدر بود که خرمشهر اشغال شد و امروزه قسمتی از مسئولان هستند که با خیانت باعث شدند عزت ایران خدشه‌دار شود؛ جوانان مومن و انقلابی با فتح خرمشهرهای دیگر باعث خواهند شد که سیلی محکمی به دهان دشمن زده شود.