قزوین – نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: انتخاب ایت الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری تودهنی محکمی به آمریکا و انگلیس و شیاطین داخلی بود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین گفت: با پایان یافتن دوه نهم مجلس شورای اسلامی از امروز فعالیت نمایندگان جدید در دوره دهم آغاز می شود که جا دارد از نمایندگان سابق در خدمت به مردم تشکر کنیم.

وی افزود: نمایندگان دوره گذشته در حوزه های مختلفی تصمیم گرفتند و دوره پرتلاطمی را پشت سر گذاشتند و ما نیز از نمایندگان سابق استان که برای تامین مصالح استان و نظام تلاش کردند قدردانی می کنیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین بیان کرد: از نمایندگانی که در دوره جدید افتخار خدمت گذاری به مردم را پیدا کرده اند انتظار داریم همت خود را برای خدمت بکار گیرند و عزم راسخی برای حل مشکلات استان داشته باشند.

وی تصریح کرد: هر چند یک عده ای متمرکز رای دادند و نمایندگان خود را به مجلس فرستادند اما عده کثیری که سه برابر گروه قبلی بودند نتوانستند افراد مورد نظر خود را راهی مجلس کنند ولی به هرحال امروز کسانی که رای آورده اند نماینده همه هستند و باید ملی و فراجناحی فکر و عمل کنند.

خطیب جمعه قزوین یادآورشد: منتخبان دیگر نماینده همه مردم هستند و شما باید مصالح نظام، اسلام و مسلمین را مورد توجه قرار دهید و شایسته این جایگاه باشید.

نمایندگان جدید دوره آموزشی ببینند

عابدینی خطاب به نمایندگان جدید استان گفت: کرسی نمایندگی مجلس شایستگی می خواهد و شما باید خود را برای این کار مهم آماده کنید و حتی اگر لازم شد آموزش ببینید و از تجربه نمایندگان سابق هم استفاده کنید.

وی اضافه کرد: قزوین استانی دانشگاهی با تعداد بالای دانشجو و استاد است و پیشینیه تاریخی و فرهنگی داردو شما باید با این ویژگی ها آشنا شوید و برای توسعه فعالیتها اقدام کنید.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین اظهارداشت: قزوین دارای ظرفیت های صنعتی فراوانی هم است و اقتصاد ما به این کارخانه ها بستگی دارد و نمایندگان باید فرصت های صنعتی را شناخته و برای به حرکت درآوردن چرخ تولید همت کنند.

وی گفت: باید تلاش کنید تا بیکاری و تعطیلی واحدها حل شود و بدانید تا زمانی که به میل و هوس خان های قدرت طلب عمل کنیم و مهره های آنها را مورد توجه قرار دهیم هرگز نمی توانیم مشکل بیکاری را حل کنیم.

استاندار قزوین نباید به استقبال برخی افراد می رفت

امام جمعه قزوین ضمن انتقاد از حضور استاندار در مراسم استقبال از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شرایطی که اجلاسی در مشهد با حضور استانداران با موضوع اقتصاد مقاومتی برگزار شده بود استاندار در یک مراسم سیاسی شرکت کردند و از حضور در این جلسه مهم بازماندند.

وی افزود: ایکاش استاندار محترم در روز اول اجلاس شرکت می کردند و هم و غمشان رفع مشکل بیکاری و گرانی و احیاء صنعت بیمار استان بود نه اینکه در مراسمی شرکت کنند که باید از این اشخاص تبری جست.

عابدینی خطاب به استاندار که در صف اول نماز جمعه حضور داشت گفت: اگر من جای شما بودم حقوق آن روز را که در اجلاس نبودم و در مراسم سیاسی حضور داشتم را نمی گرفتم و وارد زندگی خود نمی کردم.

حفظ وحدت در استان ضروری است

خطیب جمعه قزوین پس از این انتقاد از ضرورت وحدت در استان گفت و تصریح کرد: از نمایندگان و مسئولان انتظار داریم از دو قطبی شدن جامعه بپرهیزند و بدانند ما یک رهبر و یک ولی فقیه داریم و همه باید از ایشان تبعیت کنیم و نمایندگی را به ذلت به دیگران نفروشیم.

وی گفت: اگر نمایندگان بی لیاقتی نشان دهند از قبل و چشم مردم خواهند افتاد و ما از خدا می خواهیم ما را از نفوذ قدرتن طلبان و خان ها نجات دهد و در مسیر اصلی قرار دهد.

انتخاب آیت الله جنتی به ریاست خبرگان تودهنی به آمریکا بود

امام جمعه قزوین در ادامه به انتخاب رئیس مجلس خبرگان هم اشاره کرد و اظهارداشت:انتخاب بسیار بجا و شایسته آیت الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان تودهنی به آمریکا و انگلیس و موجب امیدواری صالحان بود.

وی اضافه کرد: در داخل نیز برخی همسو با دشمنان شیطنت خود را آغاز کردند تا کسانی که آنها می پسندند رئیس مجلس شوند اما نتیجه جان کندن های منافقان موجب شد تا عالمی مبارز رئیس مجلس خبرگان شود و دشمنان را ناامید کند.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: انتخاب هیچ فردی نمی توانست مانند آیت الله جنتی موجب ناراحتی استکبار و شیاطین داخلی شود و به لطف الهی با این انتخاب دلهای اهل ایمان شاد و امیدوار شد.

بهداشت و زیبایی مساجد جدی گرفته شود

خطیب جمعه قزوین با اشاره به فرارسیدن ماه رمضان هم گفت: با فرارسیدن دهه بهداشت و نکوداشت مساجد باید ضمن رسیدگی به وضعیت بهداشتی و زیبایی مساجد این اماکن مقدس را برای پذیرایی از روزه داران در ماه رمضان آماده کنیم.

عابدینی در خصوص سالروز درگذشت ایت االه میرزای شیرازی و حادثه تحریم تنباکو و سید علی اکبر ابوترابی نیز مطالی بیان کرد.

خطیب جمعه قزوین در خطیه های این هفته نماز جمعه قزوین اعلام کرد حجت الاسلام قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از این پس به عنوان امام جمعه موقت قزوین در این جایگاه حضور خواهد یافت.