یزد ـ ائمه جمعه شهرستان‌های مختلف استان یزد امروز موارد متعددی از جمله آغاز به کار مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، سنگ اندازی آل سعود در حج و … را در خطبه‌ها مطرح کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه بخش بهمن ابرکوه در خطبه های این هفته نمازجمعه اظهار داشت: همان طور که نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری تأکید کردند؛ مسئولان باید به موارد نقض برجام به صورتی قاطع پاسخ بدهند.

حجت‌الاسلام رضا علیزاده با اشاره به انتخاب آیت‌الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: این تصمیم انقلابی نمایندگان مردم دشمن را ناامید و دوستان انقلاب را شاد کرد که خواسته آنان بر اساس صحبت‌های رهبری، انقلابی ماندن این مجلس بود.

وی با اشاره به بیانیه اجلاس خبرگان رهبری گفت: در این اجلاس بیانیه‌ای صادر شد که نکات مهمی در آن دیده می‌شود که یکی موضوع برجام بود و اینکه مسئولان باید با در نظر گرفتن شرایط ۹ گانه رهبری پاسخی کوبنده به موارد نقض برجام بدهند و اجازه ندهند طرف‌های مذاکره‌کننده غربی به‌ویژه آمریکا با نیرنگ و فریب به اهداف شوم خود نائل شوند.

علیزاده افزود: مقام معظم رهبری نیز فرمودند که دوستان ما می‌گویند امتیاز گرفتیم و صنعت هسته‌ای ایران را پذیرفتند و این مسئله بعد از عینی شدن اقتدار ایران یعنی غنی‌سازی ۲۰ درصد حاصل شد در واقع این امتیاز را آمریکایی‌ها ندادند بلکه ما در پرتو قدرت خود گرفتیم.

عزت و کرامت حجاج باید در مراسم حج حفظ شود

خطیب جمعه بخش بهمن با اشاره به محور دوم بیانیه اجلاس خبرگان رهبری ادامه داد: نمایندگان مردم در این مجلس از وزارت امور خارجه خواستند که سنگ‌اندازی آل سعود علیه حج ایرانیان را پیگیری کند زیرا این رژیم جنایتکار با بهانه‌های واهی به‌جای فراهم آوردن مقدمات انجام یک فریضه الهی برای مسلمانان، مشغول نسل‌کشی در یمن و حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه‌های تکفیری و تروریستی است و مسئولان تمام تلاش خود را برای انجام فریضه حج انجام دهند ولی عزت، کرامت و امنیت حجاج ایرانی باید حفظ شود و مسئولان عربستان باید بدانند که مردم و ملت غیور ایران، به‌هیچ‌وجه حاضر نیستند که عزت و غیرت خود را زیر پا گذاشته و شرایط یک‌سویه و غیرمنطقی آنان را بپذیرند.

علیزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز دهه بهداشت و نکوداشت مساجد ابراز داشت: خدمت به مسجد در قرآن کریم و روایات مورد تأکید واقع‌شده و خدمت به مسجد بالاترین خدمت‌ها است.

وی عنوان کرد: عزیزان روحانی مساجد و هیئت امناء برای استقبال ماه مهمانی خدا و نظافت مساجد، اهتمام به خرج خواهند داد.

وی با اشاره به‌روز جهانی بدون دخانیات گفت: مصرف بی‌رویه محصولات دخانی به‌ویژه قلیان در جوانان، نوجوانان، زنان و متأسفانه در برخی از محافل خانوادگی، بزرگ‌ترین دغدغه متولیان سلامت است.

علیزاده افزود: طبق تحقیقات سازمان جهانی بهداشت، در هر ‌۸ ثانیه یک نفر در دنیا به علت استعمال دخانیات جان خود را از دست می‌دهند همچنین هر وعده مصرف قلیان معادل استعمال ۸۰ تا ۱۰۰ نخ سیگار است.

عربستان عقده‌ های شکست خود را با ایجاد مزاحمت در حج جبران می کند

امام جمعه ابرکوه نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه ایران خواستار برگزاری حجی شد که در پرتو آن عزت اسلام و مسلمین اعتلا پیدا کند

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی بیان کرد: در حج واقعی باید برائت از کفار و مشرکین صورت بگیرد و این حج باید ظرفیتی برای بروز اتحاد امت اسلامی و تقابل با چالش‌های جهانی کفار علیه مسلمانان باشد.

وی با اشاره به سابقه سیاه و کارنامه ناموفق آل سعود در برگزاری حج به ویژه مشکلاتی که حجاج ایرانی به وجود آورده است، افزود: عربستان از گسترش نفوذ، قدرت دولت و ملت ایران ناراحت و عصبانی است و شکست‌های منطقه‌ای خودش را در یمن و سوریه ناشی از حضور میدانی ایران اسلامی در راستای حمایت از ملل مستضعف مسلمان می‌داند به همین دلیل با مزاحمت در حج، عقده های شکست های خود را جبران می کند.

نمایندگان بر اصول و مبانی انقلاب اسلامی پایبند باشند

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان و منتخان مجلس شورای اسلامی باید بدانند که شاکله این مجلس بر بنای مرتفع اصول، مبانی انقلاب اسلامی و وصایای امام شکل‌گرفته است و باید بر این اصول پایبند باشند.

امام جمعه ابرکوه افزود: آنان باید با شجاعت در برابر جریان باطل و وسوسه‌های امپریالیستی بایستند و با تعهد و تدین، تنها وامدار موکلان و مردم خود باشند و توصیه حضرت امام را نصب العین خود قرار دهند و از کسی جز خدای بزرگ نترسند و حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب و منافع ملی دفاع را در اولویت قرار دهند.

امام جمعه بافق نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس امور مردم و رفع مشکلات آنها را وظیفه اصلی خود بدانند، گفت: نمایندگان مجلس باید به فکر دین و اعتقادات دینی در جامعه باشند.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی بیان کرد: نمایندگان مجلس ضمن همکاری با دولت برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بکوشند و این مهم را از اولویت‌های اصلی بدانند.

آل سعود به پشتوانه آمریکا دست به جنایت می زند

سلیمانی با بیان اینکه تنها راه عبور از رکود اقتصادی، توجه به اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: در پرتو اقتصاد مقاومتی عدالت اجتماعی محقق شده و مشکلاتی نظیر گرانی، کاهش تولید و … در جامعه حل می‌شود.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حج تمتع و شروط عربستان سعودی در این زمینه اشاره و بیان کرد: عربستان لیاقت برگزاری حج را ندارد و جامعه اسلامی باید در مقابل آل‌سعود به چاره‌اندیشی بپردازند.

سلیمانی تبیین کرد: آل‌سعود به پشتوانه استکبار جهانی، آمریکای جنایتکار دست به هر اقدامی که بخواهد در منطقه می‌زند.

امام جمعه موقت مهریز نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس اظهار داشت: نمایندگان باید از فرصت خدمتگزاری که برای آنها فراهم شده به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

نمایندگان از فرصت خدمتگزاری به مردم استفاده کنند

حجت الاسلام صادق دهقان منگابادی بیان کرد: افرادی هم که خالصانه و با نیت خدمت به مردم وارد عرصه انتخابات شدند اما رای مردم بر حضور آنها نبود، نگران نباشند و بدانند که فرصت خدمتگزاری هیچگاه از آنها سلب نمی شود و می توانند در سنگرهای دیگر به مردم خدمت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه مردم، جوانان و مسئولان باید به فکر اجرای احکام دین در جامعه باشند، افزود: دشمن سرمایه گذاری های بسیاری بر تضعیف دین و فرهنگ دینی در بین جوانان کرده و از ابزارهای بسیار قوی در این زمینه استفاده می کند و باید در برابر این دشمن هوشیار بود.